Pavel Durov: Gizliliği Satmıyoruz

Telegram ICO ile son dönemde kripto para dünyasında dikkat çeken Telegram kurucusu Pavel Durov, Rusya’da engellemeye doğal tutulan dünyanın en gizli saklı mesajlaşma uygulamaları içinde ilk sırada gelen uygulaması Telegram ile ilgili mahkeme tarafınca alınan engelleme sonucu hakkında mühim açıklamalar yapmış oldu. Açıklamalarında reklam satışları ve öteki gelirleri hiçbir şekilde önemsemediklerini belirten Telegram kurucusu Pavel Durov, bu mevzuda asla fakat asla kullananların gizliliğini satmayacak olduklarını deklare etti.

Telegram kurucusu Pavel Durov, ”Mahalli hükümetlerin IT (information technologies, data teknolojileri) şirketleri üstündeki yetkisi para ile sınırı olan. Hükümet her saniye o şirketi gelir akışlarını kendi piyasasından bloklamakla tehdit edebilir ve bunun sonucu olarak firmanın market kıymetini düşürebilir. Ve organik olarak bu da o şirketlerin acayip vakalar yapmasına sebebiyet verebilir.” dedi.

Gizlilik Asla Satılık Değildir

Kurucu, ”Telegramda gelir akışları yada reklam satışlarını umursamama şeklinde bir lüksümüz var. Gizlilik satılık değildir ve açgözlülük korkusu sebebiyle insan haklarından feragat edilmemelidir” diyerek devam etti. ifadelerini kullandı. Bu açıklamaları ile bir kez daha dünyada en fazla gizlilik sunan mesajlaşma uygulaması olduklarını kanıtlayan Durov, açıklamalarından yola çıkılarak gelirleri önemsemediklerini, gizliliği önemsediklerini bir kez daha açıklamış oldu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.