PayPal’dan Kripto Para Sektörüne Giriş Hamlesi!

Bir süredir küresel ödeme platformu PayPal’ın 305 milyon kullanıcısına direkt kripto para satın alma imkanı sunmuş olacağı konuşuluyor. Firmanın, kendi internet sayfası üstünden açmış olduğu iş ilanlarında kripto ve Blockchain uzmanları arıyor olması bu iddiaları destek sunar özellikte.

Firmanın internet sayfasında listelenen ilk iş ilanı “Teknik Önder – Kripto Mühendisi” başlıklı ve bu pozisyonun PayPal’ın globalde yenilikçi girişimlerden görevli olması umut ediliyor. İş ilanı kriterleri içinde kullanılabilirlik, performans hedefleyen mühim kripto ürünlerinin/özelliklerinin tasarlanması, geliştirilmesi, bakımı ve PayPal hizmetlerinin ölçeklenebilirliği yer ediniyor.

Bahsetmeye kıymet ikinci iş ilanı ise firmanın araştırma grubunda çalışmak suretiyle bir Blockchain araştırma mühendisi arıyor olması. Bu pozisyonda görevlendirilecek şahıs yada kişiler ise Stratejik Teknoloji Etkinleştirme Ekibi içinde yeni oluşturulan bir grupta vazife alacak. Ortaya çıkan Blockchain teknolojileri ve PayPal’daki potansiyel kullanımları hakkında uzmanlık edecek.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.