Popüler Analist “Bitcoin Güvenli Bir Liman Görünümüne Sahip Değil”

Geçtiğimiz birkaç ay süresince, birçok ekonomist ve kripto para uzmanı, dünyanın dört bir tarafındaki siyasal kargaşaların Bitcoin’in güvenli bir liman görünümünü arttırdığını iddia ediyordu.

Bitcoin Haziran Ayındaki Performansının Peşinde

Fakat görünüşe bakılırsa popüler kripto para birimi Bitcoin’in fiyatındaki dalgalanma değişik bir öykü konu alıyor.  Temmuz ve Ağustos aylarında Mayıs ve Haziran aylarındaki performansının bir fazlaca arkasında kalan Bitcoin ne yazık ki tekrardan 10 bin doların altına kadar geriledi.

Varlık yönetim şirketi Ikiagi’nin kurucusu ve CIO’su Travis Kling, Bitcoin’e ilişkin mühim açıklamalarda bulunmuş oldu. Kripto para piyasasının önde gelen analistlerinden Kling, Bitcoin’in son dönemde gerçek bir güvenli liman benzer biçimde davranmadığının bilhassa altını çizdi.

Twitter hesabı üstünden yapmış olduğu bir takım paylaşımda Kling Bitcoin’in daima güvenli bir liman görünümüne haiz olmasının mümkün olmadığını savundu.

Bitcoin Güvenli Bir Liman Mı?

Travis Kling’in açıklamaları Dow Jones’taki üstün dereceli %3’lük düşüşün arkasından geldi. Aynı süreçte Bitcoin de %9 kıymet yitirdi. Kling, Bitcoin’in güvenli liman görünümünün Çin-ABD tecim savaşına karşı işe yaradığını sadece daha geniş ekonomik durumlarda ise başarısız bulunduğunu belirtti. 

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.