Popüler Borsada 48 Bitcoin Toplamda 15 Dolara Satıldı

Önde gelen kripto para borsalarından BitMAX‘te yaşanmış olan anormal piyasa dalgalanmaları üstüne harekete geçen bazı yatırımcılar piyasa kıymeti 500 bin dolar olan 48,6 Bitcoin’i yalnız 15 dolara satın aldı.

BitMax yetkilileri olayın üstüne harekete geçti ve platformdaki sorundan faydalanarak ucuza Bitcoin satın alan hesapları geçici süreliğine askıya aldı.

Problem AWS’ten Kaynaklanıyor

Sabah duyurduğumuz suretiyle Amazon Web Services‘ta (AWS) yaşanmış olan mesele sebebiyle Binance, BitMEX ve KuCoin benzer biçimde bazı popüler kripto para borsaları kullanıcılarına hizmet vermekte problemler yaşamıştı.

Hatta Binance ve BitMEX para yatırma & çekme işlemlerini geçici olarak askıya aldığını duyurmuştu. Sonrasında ise Primitive Ventures’ın kurucu ortağı Dovey Wan probleminin Asya merkezli borsaları etkilediğini iddia etmiş ve bu iddialar daha sonrasında Binance cephesinden gelen açıklamalarla doğrulanmıştı.

Yaşanmış olan mesele sebebiyle kripto paraların fiyatlarında olağnüstü dalgalanmalar kaydededildi. Probleminin yaşandığı borsalardan önde gelen BitMax’te ise Bitcoin, oldukca kısa bir süre içinde 8500 dolara geriledi. Bu sırada borsada Ethereum 0,33 dolardan EOS ise 109 dolardan işlem görüyordu.

İşlem geçmişi detaylı bir halde incelendiğinde bazı uyanık kullananların 0,32 dolardan 45 Bitcoin, 0,35 dolardan ise 3,4 tane Bitcoin satın almış olduğu tespit edildi. Toplamda 15 dolara 48 Bitcoin satın alan kullanıcılara Bitcoin’leri teslim edilecek mi yoksa geri mi alınacak bunu hep beraber göreceğiz.

Saatler öncesinde BitMax cephesinden meydana getirilen açıklamada bazı hesaplarda alım satım işlemleri geçici olarak durdurulduğu belirtilmişti. Lüzumlu önlemlerin alınmasının peşinden hesapların yine açılması umut ediliyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.