Popüler Kripto Para Borsası Kendi Token’ını Çıkardı: Huzurlarınızda BT!

Popüler kripto para borsalarından Bithumb Global, borsanın Blockchain ağı Bithumb Chain’de çalışan  platform token’ı Bithumb Coin’i (BT) duyurdu.

BT Duyuruldu

Bithumb cephesinden Salı günü meydana getirilen açıklamada, “BT” kısaltması altında başlatılan Bithumb Coin’in ekosistemde bir değişiklik aracı olarak çalışacağı açıklandı. Bithumb Zinciri’nin 2020’nin ilk çeyreğinde piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Bithumb Coin’in (BT) arzı 300 milyon BT ile sınırı olan olacak. Bithumb’ın yapmış olduğu açıklamaya gore ek olarak tıpkı Binance Coin örneğinde olduğu şeklinde borsa gelirlerinin yarısı, süre içinde Bithumb Coin arzı yarı yarıya azalana kadar Bithumb Coin (BT) satın almak için kullanılacak.

Bithumb Token’ın Kullanım Alanları

Bithumb, borsanın mahalli token’ı Bithumb Coin’in (BT) aktarma ücretleri, Bithumb Chain kullanmım hakları ve gelecekteki ödeme mekanizmaları için de kullanacağını belirtti. Bu ayın başlarında, borsa, Bithumb Chain’i omurga olarak kullanan, merkezi olmayan finans uygulamaları ya da merkezi olmayan borsa (DEX) protokollerini geliştirme amaçlı “Exchange-as-a-Service” hususi durumunu kullanıma sunduğunu duyurmuştu.

Bithumb Coin (BT) kullanıcılarının bununla beraber Bithumb Chain için yatırım kararları şeklinde zincir yönetişimde oy kullanabileceği belirtiliyor.

Coinmarketcap’a gore, Cenup Kore’nin en büyük borsalarından önde gelen Bithumb Korea’ın bir parçası olan Bithumb Global, günlük averaj 700 milyon dolarlık işlem hacmi ile Singapur’da etkinlik gösteriyor.

Öne Çıkanlar:

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.