Popüler Twitter Analistine Göre Bitcoin 2019’daki Gibi Bir Ralliye Hazırlanıyor: Ancak Bir Şartı Var

Üçüncü Dünya Savaşı’nın ansızın iptal edilmesiyle (ertelendi de denebilir) güvenli liman olarak görülen Altın, Petrol ve Bitcoin düzeltmeye gitti.  Şimdi insanoğlu jeopolitik risklerin kısmen ortadan kalkmasıyla Bitcoin (BTC) fiyatının düşmeye devam edeceğini tahmin ediyor. Sadece ufukta oldukca garip bir gösterge var.

Hollandalı kripto yatırımcısı ve analisti Michael van de Poppe, kripto  parapiyasasının kapitalizasyonunun şimdi oldukca mühim bir dönüm noktasında olduğu varsayımında bulunuyor. Michael van de Poppe, kripto para piyasasının değerinin yakında patlayabileceğini tahmin ediyor. van de Poppe’a bakılırsa piyasa kapitalizasyonu bu trendle beraber %37 yükselecek.

Piyasa Kapitalizasyonu

Sadece bu ralli kripto paraların toplam piyasa değerinin 196 milyar doların altına düşmemesi şartıyla mümkün olabilir. Kripto para piyasasının kıymeti son 7 gündür bu noktanın üstünde. Haberimizin hazırlandığı an itibariyle kripto paraların piyasa kapitalizasyonu 215 milyar dolar seviyesinde.

Kripto Baharı Mı Kripto Kışı Mı?


Michael van de Poppe’un teorisi yüksek olasılıkla kripto paraların piyasa değerinin yüzde 37’lik bir yükseliş kaydedeceğini öngörüyor. Michael van de Poppe takipçilerine Şubat 2019’daki durumu hatırlattı ve bu trendin Haziran 2019’da Bitcoin’e (BTC) ve Ethereum’a (ETH) son 1,5 senenin en yüksek seviyesine giden yolu açtığını belirtti. Sadece piyasa kıymeti bu seviyeyi destekleyemezse, yakında 176 milyar doların altına düşecek. Kripto para piyasası, bu göstergeleri son olarak Mayıs 2019’un ilk günlerinde göstermişti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.