PwC’den Sonra Deloitte De Blockchain’le Ödeme Kabul Etmeye Başladı

Türkiye de dahil ortalama 140’a yakın ülkede 700 ofiste ve 150.000 çalışanı bulunan dünyanın en büyük vergi, muhasebe denetim ve yönetim danışmanlığı hizmeti sunan şirketlerinden Deloitte işçilerine kripto para ile ödeme kolaylığı sağlamaya başlandığını duyurdu.

Buna nazaran firmanın çalışanları artık öğle yemeğinde yada kantinden yiyecek içecek almak için Blockchain ile ödeme yapabilecek.

Bitcoin Değil Blockchain

Laurent Collet, Deloitte’in önceliğinin Bitcoin’le ödeme yerine işlemleri yönetmek için fon yönetiminde Blockchain teknoljsiini kullanmak ve bu sayede işlemleri daha da hızlandırmak böylece aracıları ortadan kaldırmak bulunduğunu beyan etti.

Yalnız Bir Tecrübe etme

Firmanın “Çalışanlarımızın bu teknolojiyi kullanmasının iyi olacağını düşünüyoruz” açıklamasını meydana getiren Laurent Collet  “Gelecekte müşterilerimizi Bitcoin’le ödeme yapmaları ile ilgili bir planımız yada çalışmamız yok sadece ilerde neler olur göreceğiz” diyerek ekledi.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.