QuadrigaCX Yanlışlıkla 103 Bitcoin Daha Yaktı

Denetim şirketi Ernst & Young’ın raporuna bakılırsa son günlerin gündemden düşmeyen kripto para borsası QuadrigaCX, 103 Bitcoin’i daha yaktı. Tartışmalı borsa, geçtiğimiz aylarda ölen CEO’su Gerald Cotten’ın hesabına yanlışlıkla 103 Bitcoin daha gönderdi.

QuadrigaCX CEO’su Gerald Cotten geçtiğimiz senenin Aralık ayında Hindistan’a gerçekleştirdiği bir ziyaret esnasında yaşamını kaybetmişti. Bu sır dolu ölümün peşinden QuadrigaCX yetkilileri borsanın soğuk cüzdanına erişimi yitirmiş ve böylece 145 milyon dolarlık Bitcoin piyasadan sonsuza kadar silinmişti.

“Büyük Dörtlü” denetim firmasından kabul edilen Ernst & Young, QuadrigaCX borsası tarafınca alacaklıların korunması davasında bağımsız üçüncü taraf olarak görevlendirilmişti. Ernst & Young tarafınca bu kapsamda hazırlanan raporda şu ifadelere yer verilmiş:

QuadrigaCX, 6 Şubat’da 468,675 Kanada Doları tutarındaki 103 Bitcoin’i yanlışlıkla borsanın şu anda erişemediği soğuk cüzdanlara geçirme etmiştir. Denetleyici, şu anda yönetimle birlikte bu kripto parayı çeşitli soğuk cüzdanlardan almak için çalışıyor.

Denetim için Cotten’ın sahibi olduğu telefon,laptop, usb hafıza benzer biçimde elektronik cihazlara el konuldu. Rapora bakılırsa bu cihazlar Cotten adına kiralanan bir emanet kasasında tutuluyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.