Qwark (QWARK) Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Temel Rehber

Qwark (QWARK) Nedir?

Qwark: Temel Bilgiler

Qwark, Ethereum blok zincirinden bir hardfork olan Ubiq blok zincirine dayanan, merkezi olmayan, güvenli, eşler arası bir kripto para birimidir. QWARK’ı geliştirmenin temel amacı, kripto para birimlerinin genel halk için daha kolay kullanılmasını sağlamak, yeni süregelen madenciler için dik öğrenme eğrisini azaltmak ve traderlara gereksinimlerini karşılayan kolay ve güvenilir bir ödeme sistemi sağlamaktı.

Qwark Geliştirme

QWARK ilk olarak 4 Temmuz 2016’da Sarcoin (SAR) olarak piyasaya sürüldü. Ana geliştiricisi Luke William’dı. Buna ek olarak, Qwark projesi Sevilla, İspanya merkezli KryptoTech Blockchain Technologies tarafınca destekleniyor.

QWARK bir ERC20 tokendır ve Ubiq platformunu temel alan ilklerden biridir. Ubiq, Merkezi Olmayan Uygulamalar (DApps) ve üstünde çalışılacak akıllı sözleşmeler için daha istikrarlı ve güvenilir bir temel oluşturmayı amaçlayan, ethereum ağına dayanan hususi bir blok zinciridir.

Halihazırda çalışan DApp’ler ve ağda etkin olan akıllı sözleşmelerle geriye dönük uyumluluk elde eden metodik ve mantıksal bir güncelleme programını vurgular.

Tüm QWARK coin’leri evvelinde çıkarıldı ve PoolMiners platformları vesilesiyle dağıtıldı. Bu, bazı kullananların kripto para birimlerine girerken karşılaşabilecekleri dik öğrenme eğrisini azalttı ve daha çok insanı bu alana dalmaya teşvik etti.

Qwark’ın Yararları Nedir?

Qwark Teknolojisi

Quark, Bitcoin ve türevlerinin izlediği Proof of Work konseptinin aksine Proof of Stake teknolojisine dayanmaktadır. Bu, oldukca daha süratli ve daha azca kaynak, yoğun bir ağ ile sonuçlandı. Qwark, Bitcoin’e benzer bir SHA-256 algoritması kullanır.

QWARK, Ubiq blok zincirindeki bir EC20 tokendır. Bu da DApp’leri ve Akıllı Sözleşmeleri otomatikman desteklediği anlamına gelir. Ek olarak, blok zincirindeki güncellemeler yada değişimler sebebiyle eski DApp’lerin ve Akıllı Sözleşmelerin kararsız yada geçersiz hale gelmemesini elde eden Ubiq’in kesin ve kapsamlı güncelleme programından da yararlanır.

Dağıtım programı, blok başına düşen toplam coin’ler ile Bitcoin’e benzer. Qwark, ortalama 20 senelik bir dağıtım süre çizelgesine haizdir. Bu sürenin sonunda, daha ilkin çıkarılmış olan tüm QWARK paraları, kullanıcıları içinde ağa tekrardan dağıtılmış olacaktır.

Qwark Ana Özellikleri

Proof of Stake konsepti – Bitcoin’in hesaplama açısından oldukca yoğun ve çevreye zararı dokunan olan Proof of Work yaklaşımının aksine, PoS yaklaşımı oldukca daha çevre dostudur.

DApp’ler için Destek – Qwark, Ubiq platformunu temel aldığından, platformda güvenli bir halde çalıştırılabilen Merkezi Olmayan Uygulamaları otomatikman destek sunar. Ek olarak DApp’lerin ağda gelecekteki güncellemelerde desteği yada işlevselliği kaybetmemesini sağlar.

Akıllı sözleşmeler için destek – Qwark hem de akıllı sözleşmeleri de destek sunar. Ubiq platformu, tüm akıllı sözleşmelerin teknolojide daha yeni güncellemelerle bile geçmişlerini koruyarak geçerli kalmasını sağlar.

Yenilikçi dağıtım yöntemi – Kripto para birimlerinin öğrenme eğrisini azaltmak ve yeni kullanıcıları bu tarz şeyleri kullanmaya teşvik etmek için, tüm QWARK paraları evvelinde çıkarılır ve PoolMiners platformlarından dağıtılarak çömez kullanıcılar için giriş çubuğunu düşürür. Kullanılan dağıtım modeli, elde edilmiş gelirlerin %77’ye varan kısmının yönlendirme komisyonları şeklinde kullanıcılara geri dağıtılmasını sağlar.

Qwark Iyi mi Satın Alınır ve Saklanır?

Qwark (QWARK) Satın Alma

QWARK, Bittrex, Cryptopia, HitBTC ve EtherDelta şeklinde birçok borsada işlem görebilir; Bittrex ve Cryptopia hacim olarak en büyüğüdür. Tüm QWARK kripto paralarının ön madenciliği yapıldığından, yeni QWARK coinler çıkarılamaz.

Qwark (QWARK) Depolama

Qwark, Ubiq platformuna dayalı bir ERC20 tokenı olduğundan, tüm Ubiq cüzdanları Qwark coin’i destek sunar. Resmi internet sayfası, QWARK tokenlerinizi tutmak için tercih edilen cüzdan olarak Pyrus’u önerir.

Qwark (QWARK) Öteki Kripto Para Birimlerinden Iyi mi Farklıdır?

Proof of Stake – PoS yaklaşımı, Bitcoin’in PoW yaklaşımından oldukca daha çevre dostu, daha süratli ve daha yalın bir madencilik deneyimi sağlar.

Küresel, Merkezi Olmayan Platform tarafınca desteklenen QWARK coin, yalnızca DApp’ler ve akıllı sözleşmeler için sağlam bir temel sağlamakla kalmayıp hem de tüm etkin DApp’lerin ve sözleşmelerin devam etmesini elde eden küresel, eşler arası bir altyapı olan Ubiq platformu tarafınca desteklenir. Burada amaç ağda gelecekteki güncellemelerle çalışmak, uzun vadeli sözleşmeler ve daha güvenilir bir platform sağlamaktır.

Niş pazar oranı – Qwark’ın niş pazar oranı sebebiyle, oldukca fazla güçlük çekmeden oldukca sayıda QWARK kripto para biriktirmeyi kolaylaştırır ve doymuş bir pazara haiz öteki altcoinlerin aksine, başlaması zor olabilir.

Benzeri olmayan dağıtım yöntemi – Tüm QWARK coinleri evvelinde madenciliği yapılmış ve PoolMiners madencilik platformlarından dağıtılmış. Bu, oldukca azca teknik bilgiye haiz kişilerin QWARK coinleri biriktirmeye başlamasını kolaylaştırır.

Qwark’a Yatırım Yapmalı Mısınız?

Qwark bir ERC20 tokenı olabilir, sadece Ethereum blok zincirinden çatallanmış bir ağ üstünde çalışıyor.

Sadece Qwark, Ethereum’un hemen hemen taşınmayacağı bir PoS yapısı sunuyor, ek olarak ağını güvence altına alan madencilere öteki bir çok kripto para biriminden daha çok teşvik sunuyor şeklinde görünüyor.

Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmak, kendi naturel değişken doğasına tabidir ve yalnızca ilgili tüm değişkenler dikkatli bir halde araştırıldıktan ve değerlendirildikten sonrasında yapılmalıdır. Qwark geçmişte umut vaat eden çalışmalara haiz olsa da, Qwark’a yatırım yapmadan ilkin araştırmayı bir zorunluluk haline getiriyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.