ReddCoin (RDD) Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Temel Rehber

ReddCoin Nedir?

Çeşitli toplumsal platformlar üstünden para göndermek ve almak için kullanmak zorunda olduğunuz sayısız uygulama ve platformdan asla rahatsız oldunuz mu? Yeni bir kripto para birimi olan ReddCoin, herhangi bir platformda, herhangi bir yerde, herhangi birine RDD şeklinde para gönderebileceğiniz tek bir hizmet sunmayı amaçlamaktadır. Satıcıya özgü herhangi bir ödeme yöntemine olan bağımlılığı ortadan kaldırır ve hem gönderen hem de alıcı için %0 işlem tutarına haizdir.

ReddCoin: Temel Bilgiler

ReddCoin, toplumsal medya platformları yada wiki vasıtasıyla arkadaşlara, aileye ve diğerlerine ödemeleri aktarmak için tek noktadan bir çözüm olmayı amaçlayan, eşler arası, merkezi olmayan bir kripto para birimidir.

Reddit, Twitter yada Feysbuk benzer biçimde çeşitli toplumsal platformlarla sorunsuz entegrasyona vurgu yapar ve Venmo benzer biçimde hizmetlere bir alternatif olarak hizmet eder.

ReddCoin, Ocak ayında BitcoinTalk.org’da bir İlk Halka Açık Para Arzı (IPCO) geliştirmeyi finanse etmek için 100.000 doların üstünde toplandıktan sonrasında Şubat 2014’te halka açıklandı. ReddCoin ve laudney hesabı ortak kurucular olarak kabul edilmek suretiyle, çeşitli Reddit kullanıcılarının ortaklık ile geliştirildi.

ReddCoin’in Yararları Nedir?

Reddcoin Teknolojisi

ReddCoin, Litecoin’den türetilmiştir. Oldukca çeşitli toplumsal medya platformlarında kullanıcılar için dijital para birimlerini sorunsuz bir halde kullanmayı amaçlamaktadır.

Başlangıçta ReddCoin, ReddCoin blok zincirini korumak ve ReddCoin işlemlerini doğrulamak için Scrypt Proof of Work (PoW) algoritmasını kullandı. Sadece, ondan sonra fazlaca daha çevre dostu bir Proof of Stake Velocity (PoSV) algoritmasına geçti.

Proof of Stake Velocity (PoSV), hem sahipliği (Stake) hem de etkinliği (Velocity) vurgulayarak Proof of Stake (PoS) yaklaşımını geliştirmeye çalışan benzersiz bir algoritmadır. Ekonominin üyeleri tarafınca belirli bir süre içinde kullanılırken ekonomiden geçen herhangi bir para biriminin frekansı, paranın hızıdır.

PoS’de “daha etken ağ katılımını teşvik etmek” için değişimler yapılmış oldu. PoS ve PoSV arasındaki en mühim fark, PoS’nin doğrusal coin yaşlandırmasına sahipken, PoSV’nin doğrusal olmayan coin yaşlandırmasına haiz olmasıdır. PoSV, geleneksel PoW ve PoS algoritmalarındaki sorunları çözer. Ek olarak ekonomistlerin kripto para birimlerini gerçek dünya para birimleri olarak görme mevzusundaki endişelerini gidermeye çalışır.

Kullanım

ReddCoin’i kullanmak, bir gönderi için beğen düğmesine basmaya benzer şekilde son aşama akıcı ve kolaydır. Bir tek bir düğmeyi tıklayarak, anında ve herhangi bir işlem tutarı olmadan bir arkadaşınıza birazcık para ödeyebilir yada beğendiğiniz bir toplumsal medya gönderisi için birine ‘bahşiş’ verebilirsiniz.

ReddCoin’in Temel Özellikleri

Proof of Stake Velocity – Hem mülkiyeti (Stake) hem de etkinliği (Velocity) vurgulayarak Proof of Stake (PoS) yaklaşımını iyileştirmeye çalışan benzersiz bir algoritmadır. PoSV, hem PoW hem de PoS yaklaşımlarındaki sorunları gidermeye çalışır. Böylece  Bitcoin benzer biçimde madencilikten meydana gelen çevresel etkiyi mühim seviyede azaltır.

Merkezi Olmayan Bahşiş Platformu – Kullananların RDD’de satın almalarına ve işlemlerini gerçekleştirmelerine ve yükledikleri herhangi bir içerik için içerik oluşturucular da dahil olmak suretiyle herhangi bir yere RDD göndermesine olanak tanıyan blok zinciri teknolojisine dayalı bir devrilme platformudur.

Redd-ID – Bu, bir ReddCoin kullanıcısının bir kullanıcı adını genel anahtarlar ve toplumsal ağ kimlikleri benzer biçimde geniş bir informasyon dizisi ile ilişkilendirmesine olanak tanıyan benzersiz bir kimlik görevi görür ve kolay bir tanımlama yöntemi sağlar. Blockchain düzeyinde uygulanır.

ReddWallet – ReddCoin kullanıcılarına iştirakı çoğaltmak, merkezi olmayan ağın güvenliğini çoğaltmak ve ReddCoin kripto para biriminin kullanım kolaylığını kolaylaştırmak için çeşitli toplumsal özellikler elde eden güvenli bir cüzdandır.

ReddCoin (RDD) Iyi mi Satın Alınır?

Coin Kazanma: ReddCoins, ReddCoins karşılığında hizmet yada ürün satarak yada Reddit benzer biçimde ReddCoin entegrasyonu ile toplumsal ağları kullanarak kazanılabilir.

Coin Satın Alma: RDD, 20’den fazla borsada satın alınabilir ve satılabilir; Bittrex, Cryptopia ve Upbit hacim olarak en büyüğüdür. Ötekiler içinde Changelly, Godex, Shiftex, ShapeShift ve CoinMonkey bulunur. RDD kripto para biriminin neredeyse birçok borsada 80’den fazla eşleştirme ile mevcut olmasıyla, işlemleriniz için en iyi fiyatı almak zor olabilir.

ReddCoin (RDD) Iyi mi Saklanır?

ReddCoin Cüzdanı: Kripto para basmak yada stake etmeye dahil olmak için ReddCoin cüzdanının resmi ReddCoin internet adresinden indirilmesi ve belirli bir RDD bakiyesine haiz olması gerekir. 

Reddcoin’i Öteki Kripto Para Birimlerinden Değişik Kılan Nedir?

Toplumsal para birimi – Ticari bir para biriminin ayırt edici özellikleri yerine, ReddCoin toplumsal platformlarla entegrasyona odaklanır. Ek olarak devrilme kabiliyetlerine haiz bir eşler arası ödeme platformu olmayı hedefler.

PoSV – Proof of Stake’in bir türevi olan Proof-of-Stake-Velocity, hem Pow hem de PoS yaklaşımlarındaki eksiklikleri en aza indirmeyi hedefleyerek yeni kripto paraların üretiminde daha azca karmaşıklığa ve kaynaklar ve çevre üstünde mühim seviyede daha azca zorlanmaya neden olur.

Maksimum Coinlerde Durağan(durgun) Limit Yok – Dolaşımdaki toplam ReddCoin sayısı, %5’lik kalıcı bir senelik enflasyon oranına maruz kalacaktır. Bundan dolayı, Bitcoin’den değişik olarak RDD sayısında kati bir sınır yoktur.

Mühim seviyede daha azca informasyon işlem gücü gerekir – Bu, her ReddCoin kullanıcısının otomatikman bir madenci olduğu anlamına gelir. ReddCoins, para basmak için mühim seviyede daha azca informasyon işlem gücü gerektirdiğinden, mobil cihazlarda bile basılabilir.

Popüler toplumsal medya platformlarına kapsamlı entegrasyon – Devrilme sistemi, geliştirme ekibi listelerine devamlı olarak yeni toplumsal medya platformları ilave ederek Twitter, Reddit, Twitch ve Justin.TV’de aslına bakarsan etkinleştirildi.

ReddCoin’e Yatırım Yapmalı Mısınız?

ReddCoin’in yörüngesi pozitif ve hem yeni hem de deneyimli kripto para kullanıcıları için sağlam bir yatırım olduğu görülüyor. Bilhassa de kullanıcılar hareket halindeyken toplumsal medya platformlarında insanları ‘devretmenin’ kusursuzluğunu deneyimlemek istiyorlarsa.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.