Reddit’in Kurucusu Ohanian’dan Umut Verici Bitcoin Açıklaması

Reddit’in kurucularından Alexis Ohanian, uzun vadeli yatırımcılar için iyi olan ve sektördeki gerçek büyümeyi umut eden kripto paralar hakkında bazı görüşler ortaya koydu. 22 Şubat’ta gösterilen Yahoo Finance ile meydana getirilen röportajda konuşan teknoloji girişimcisi, “kripto kışı” olarak adlandırılan ve devam eden ayı piyasasının kripto para birimi spekülatörlerini silmenin pozitif tesirinin bulunduğunu deklare etti.

Kripto para birimi piyasası hala, 2018’in başındaki yükseliş döneminden sonrasında toparlanmaya devam ediyor; bu süre zarfında, tüm kripto paraların benimsenmesi gerçek dünya entegrasyonunun olmamasına karşın, üstel bir gelişme yaşadı. Bunun yerine, üst düzey kripto para birimleri ve yeni kripto para projeleri büyük yatırımcı spekülasyonları üstüne inşa edildi ve FOMO (kaçırma korkusunun) çılgınlığıyla birleşti. Nihai netice, herhangi bir nedenden dolayı şişirilmiş piyasa fiyatlarıydı; önde gelen analistler ve finansal danışmanlar, Bitcoin’in fiyatının piyasadaki baloncukların tesirinin altında kaldığını itiraf etti.

Bir yıldan uzun bir süre sonrasında, kripto para tutarları tüm zamanların en yüksek seviyesinin yüzde 80 altında kalmasıyla, kripto para birimleri ve yatırımcıları, öngörülebilir geleceğe devam edecek bir döngü olan piyasanın en ağır fiyat düşüşlerinden birini atlatmakta zorlandı.

Sadece, Ohanian’a bakılırsa, kripto para fiyatlarına karşın sektör pozitif gelişme kaydetti. Ohanian, iyi malum bir kripto para birimi boğası olmasına karşın, piyasanın değerleme açısından güvencesiz bir konumda bulunduğunu itiraf ediyor. 

    “Şu demek oluyor ki şüpehisiz kripto kışındayız. Sadece bir dostum Coinbase CEO’su Brian Armstrong, bunun kripto yeniliğinin baharı bulunduğunu söylemiş oldu. Demek istediği, evet, fiyatlar baskı altında. Spekülatörler firar etti. Bu mükemmel, şu sebeple şu anda kripto üstüne inşa edilen insanoğlu gerçek inananlar. Ve onlar aslen inşaatçılar. Aslen bunun gerçekleşmesi için ihtiyaç duyulan altyapıyı inşa ediyorlar. ”

Ohanian, 2011’de Coinbase’de bir tohum yatırımcısı olarak varlığını sürdürüyor. JPMorgan Chase ve Feysbuk, kripto para projeleri geliştirmeye başladığı şu dönemlerde, kripto para birimi kullanımındaki değişiklik, sektörün daha istikrarlı bir temel oluşturacak üssel bir hız kazanmasına niçin olabilir.

Kaynak: Ethereumworldnews

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.