Riot Games’in Kurucusu 5 Milyon Dolarlık Kripto Para Dolandırıcılığının Kurbanı Oldu

Singapurlu fena amaçlı bir kripto para madencisi, milyoner oyun geliştiricisi Marc Merril’in kişisel bilgilerini ele geçirerek Amazon Web Hizmetleri’deki ve Google’ın bulut servislerinde işlem gücü kiraladı.

Forbes’un 7 Kasım tarihindeki haberine bakılırsa Singapurlu dolandırıcı Matthew Ho, dünyanın en başarı göstermiş oyunları içinde gösterilen League of Legends’in geliştiricisi Riot Games’in kurucusu Marc Merril’i hedef aldı.

Amazon’da Üstün dereceli Kullanım Yapmış oldu

Marc Merril’in American Express kredi kartı bilgilerini eline geçiren Matthew Ho bu detayları kripto para madenciliği yapmak için Amazon ve Google benzer biçimde şirketlerden 5 milyon dolarlık bulut işlem gücü satın almak için kullandı.

Ekim ayında ABD’li savcıların Matthew Ho’ya dava açması sonucunda Ho’nun belli bir dönem içinde Amazon AWS’te en oldukca veri tüketen kullanıcı olduğu dahi ortaya çıktı.

26 Eylül’de Singapur’da tutuklanan Ho, birçok değişik suçtan yargılanacak. Sanığın ABD’ye iadesi de gündemde.

Dünün Öne Çıkan Gelişimleri:

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.