Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’tan ABD Kongresine Açık Mektup

Kripto para sektörünün en büyük şirketlerinden Ripple’ın önde gelenleri, ABD’deki yasal belirsizlikleri bitirebilmek için harekete geçtiler. Ülkedeki kripto para düzenlemeleriyle ilgili görüşlerini aktarmak için Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, ABD Kongresi’ne hususi bir mektup gönderdi.

ABD’deli finansal düzenleyiciler bir süredir mahalli kripto para ve Blockchain şirketlerinin iyi mi düzenleneceği mevzusunda bir karar vermeye çalışıyor. Sadece ABD hemen hemen bu yönde herhangi bir adım atmış değil. XRP’nin geliştiricisi Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse, finansal düzenleyicilerin bu konudaki çekimserliğinin ABD’ye zarar vereceğini düşünüyor.

Kripto para ve Blockchain sektörünün regüle edilememesi durumunda bu işten ABD’nin zararı olan çıkacağını düşünen Brad Garlinghouse, Ripple’ın öteki bir kurucu ortağı Chris Larsen ile birlikte ABD Kongresine hususi bir mektup gönderdi. Garlinghouse ve Larsen kongreye yazdıkları mektupta kripto para ve Blockchain sektörlerinin zaman kaybetmeden bir an ilkin düzenlenmesi icap ettiğini iddia ediyor. Garlinghouse ve Larsen’in kongreye yazdığı mektuptan bir kesit şu şekilde:

Sizleri kripto para ve Blockchain teknolojilerine yönelik emek harcamalar yürüten ABD merkezli şirketlerin aleyhine olmayacak düzenlemeler halletmeye çağırıyoruz.

Garlinghouse ve Larsen ülkedeki kripto para şirketlerinin geleneksel finans sektörüne destek olacağına ve ülke ekonomisine katkıda bulunabileceğine inanıyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.