Ripple Kurucusunun Ethereum Yorumu

Chris Larsen, kripto para sektörünün en varlıklı isimlerinden olmasıyla beraber hem de Ripple’in kurucusudur. Larsen, Wall Street Journal’a yapmış olduğu açıklamalarda birçok mevzuya değindi.

Larsen, yapmış olduğu açıklamada Ethereum merkezli projelerden övgüyle bahsetti. Son zamanlarda büyük ilgi toplayan DeFi mevzusunda da yorumlar icra eden Ripple kurucusu, bu durumun Ethereum için mühim olduğuna dikkat çekti. Larsen, Ethereum ağının birçok yenilikçi projeye ev sahipliği yaptığını belirtirken, bunun son aşama coşku verici bir durum bulunduğunu açıkladı.

Larsen, Ethereum ve Bitcoin madenciliği mevzusunda da bazı değerlendirmeler yapmış oldu. Ripple kurucusu, kripto para madencilerinin oldukca büyük bir kısmının Çin’de yer alması sebebiyle Çin hükümetinin bu süreçte eleştiri rol oynadığını ifade ediyor. Çin’in dolaylı olarak kripto paralara destek vermesinin büyük bir öneme haiz bulunduğunu da sözlerine ekliyor.

Larsen ondan sonra Bitcoin hakkında da açıklamalarda bulunmuş oldu. Bitcoin için dijital altın olma potansiyeli oldukça yüksek diyen Larsen, Bitcoin’in bu mevzuda ciddi bir kullanım alanına haiz olacağını düşünüyor. Başarıya ulaşmış yönetici, Feysbuk’un kripto parası Libra hakkında konuşmayı da dikkatsizlik etmedi. Libra’nın ve dolayısıyla Feysbuk’un kripto para sektörüne giriş yapmasının, ‘cesaret verici’ bir şey bulunduğunu açıkladı. Bu şeklinde durumların insanların kripto paralara bakış açısını pozitif yönde etkileyeceğine değindi. Larsen, hem de Çin’in de kendi dijital para birimini Blockchain altyapısı ile çıkaracak olmasının, sektörün katettiği mesafeyi gözler önüne seren bir başka gelişme bulunduğunu düşünüyor.

Manipülasyon İddiaları İle Gündemdeydi

Öteki taraftan Larsen son dönemlerde kripto para sektöründe tepki çeken bir isim olmasıyla biliniyor. Bilhassa, Ripple topluluğu Larsen ve öteki yöneticilerin yapmış olduğu hamlelerden duyduğu rahatsızlığı oldukca kez dile getirmişti. Larsen’in oldukca ciddi oranda XRP’ye haiz olması ve yüksek miktarlarda tertipli olarak XRP satmasının, XRP fiyatını baskıladığından yakınma ediliyor.

Son meydana getirilen değerlendirmelere nazaran Larsen, kripto para sektörünün en varlıklı ikinci adı. Başarıya ulaşmış yöneticinin kendine ilişkin kişisel servetinin 2.6 milyar dolar olduğu biliniyor. Bu servetin büyük bir deposu, elbet ki Larsen’in sahibi olduğu dolu XRP cüzdanları. Listenin birinci esnasında ise Bitmain’in kurucu ortağı Micree Zhan var. Zhan’ın toplam servetinin 3.3 milyar dolar olduğu belirtiliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.