Ripple Ortağına Dev Yatırım!

Kurduğu ortaklıklarla dikkat çeken ve büyümesini hızlandıran Ripple’ın mühim ortaklarından birisi olan SendFriend’e MasterCard Vakfı, MIT Media Lab, Barclays ve Ripple tarafınca 1.7 milyon dolarlık bir yatırım yapılmış oldu. 

Son zamanların hızla büyüyen Ripple destekli para gönderme platformu SendFriend, büyümeye devam ediyor. Yurtdışına para gönderme maliyetlerini mühim seviyede düşürmek isteyen ve ilk olarak ABD’de yaşayan gurbetçilerin Filipinler’e para göndermesinin yeni bir seçeceği olarak hizmet vermeye başlamış olacak. 

SendFriend kurucusu ve CEO’su David Lighton’a gore SendFriend’in bu hizmeti 1 ay içinde kullanıma sunulacak. SendFriend ile beraber para gönderme sektöründen averaj %65 daha ucuz bir halde para gönderilebilecek. SendFriend, Ripple’ın dijital para birimi olan XRP’yi kullanan xRapid’i ödemeleri göndermek için bir köprü görevi gören kripto para birimi olarak kullanacak. 

Sistem Iyi mi İşliyor?

SendFriend’in yeni para göndermek teknolojisi ABD dolarını XRP’ye dönüştürmesiyle başlıyor. Sonrasında XRP dijital varlığı Filipinler’e gönderiliyor. Filipinlere gönderilen XRP burada direkt Filipin Pezosuna dönüştürülüyor. Bu işlem esnasında fark edilmiş olduğu suretiyle bankacılık sistemi atlanılıyor ek olarak bu dönüştürme ve gönderim birkaç saniyede gerçekleşiyor. 

SendFriend Destekçileri Artıyor!

Hızla büyüyen SendFriend destekçileri de artıyor. MasterCard Vakfı, MIT Media Lab, Barclays ve Ripple tarafınca desteklenen projeye ek olarak Techstars, 2020 Ventures, 8 Decimal Capital, TaiYou Fund ve Mahindra Finance’de destek olmuş durumda. 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.