Ripple (XRP) Yatırımcılarına Müjde: Japonyanın Dev Bankası İle Ortaklık Kuruldu

Japon finans şirketi SBI Holdings Inc., Fukushima Bank Ltd. ile ana para ortaklığı kurdu. Ortaklığın bir parçası olarak, Ripple destekli ödeme uygulaması MoneyTap, Japonya’nın en köklü bankalarından Fukushima Bank Ltd. tarafınca kullanacak.

Meydana getirilen açklamada, MoneyTap’ın Fukushima Bank’in operasyonel maliyetleri düşürürken alan kişi rahatlığını arttırmasına destek olacağı açıklandı.

Japon Bankaları Kâr Edemiyor!

The Japan Times’ta yer edinen habere gore SBI yüzde 18 hisse senedi alarak bankanın en büyük hissedarı olacak. Fukushima Bankası, her ne kadar kar etmekte zorlansa da söz mevzusu son antak kalma bankanın gelirlerinde büyük bir patlama yaratabilir.

Genel olarak, Japonya’daki 105 bölgesel bankanın 45’i, ülkenin para politikaları sebebiyle üst üste ikinci yıl için kâr edemediler. Japonya merkez bankası The Bank of Japan’ın son altı senedir güttüğü siyaset bankalar üstünde oldukça fazla baskı oluşturuyor.

Bir çözüm olarak MoneyTap

MoneyTap uygulaması, Mart 2018’de Japonya Bankası Konsorsiyumu tarafınca başlatıldı. Uygulama, telefon numaraları yada QR kodlar yardımıyla bankadan bankaya transferler yapılmasına olanak sağlıyor.

MoneyTap, Eylül başlangıcında Awa ve Kita-Nippon da dahil olmak suretiyle dört bölgesel bankayı bünyesine kattı. Son ortaklıkla beraber hali hazırda MoneyTap’i kullanan kurumların sayısı 29’a terfi etti.

Öne Çıkanlar:

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.