Ripple Yeni Bir Çağ Mı Başlatacak?

Kısa bir süre ilkin Ripple’ın XRP tabanını kullanacağını açıklayan Euro Exim Bank, yeni bir çağ başlattıklarını deklare etti. Hakkaten de Euro Exim Bank ile Ripple içinde gerçekleşen bu ortaklık yeni ortaklıklara gece olabilir mi ve Ripple yeni bir mı başlattı? 

İthalat ve ihracat icra eden şirketlere hizmet veren Londra merkezli Euro Exim Bank Ripple (XRP) tabanını kullanacağını deklare etti. XRP ile güçlendirilen ödeme çözümü olan xRapid’i kullanmaya birkaç hafta içinde başlamış olacak olan Exim Bank bu ortaklıkla beraber yeni bir çağ başlattıklarını deklare etti ve şu açıklamayı yapmış oldu. 

“Geleceğe ayak uydurmak ve müşterilerimize daha iyi hizmet sunmak için Exim bank, Ripple ağına katıldı. RippleNet vasıtasıyla bankalarla, dijital kıymet borsalarıyla ve ödeme sağlayıcılarla bağlantı oluşturmak müşterilerimize sorunsuz para göndermelerinde global anlamda büyük kolaylıklar sunacak. Ripple ve seçkin kişilerle işlem yürütürken xCurrent ve xRapid’i kullanacağız. Şu sebeple bu ürünler ileri teknolojik kabiliyetlere ve tecim sistemlerinde blockchain deneyimlerine sahipler”

Exim Bank tarafınca gösterilen videoda ek olarak, teknolojisinin kabiliyetleri ve işleme hızını arttıran, maliyetleri azaltan şeffaflık ve güvenliği arttıran yenilikçi ödeme çözümlerinin müşterilere yeni bir vizyon kazandıracağını ve müşterilerin oldukça daha iyi bir halde ödeme çözümlerinden yararlanacağı aktarılıyor. 

Ripple Yeni Bir Çağ Mı Başlatıyor? XRP Neler Sunuyor?

Exim Bank direktörü Kaushik Punjani yapmış olduğu açıklamada kısa süre içinde xCurrent ve xRapid’i kullanmaya başlayacaklarını dile getirdi. xRapid’i likidite maliyetlerini minimize etmek, nakit akışı kısıtlamalarını azaltmak için kullanacaklarını açıklayan Punjani, xCurrent’i uçtan uca izlemeye sınır ötesi anlaşmalar için kullanacaklarını belirtti. 

Bazı finans kurumları tarafınca uzun bir süredir kullanan xRapid Londra merkezli Euro Exim Bank tarafınca kullanılacak olması kripto para birimleri için bilhassa Ripple için büyük öneme haiz. Ripple tarafınca meydana getirilen açıklamada 200’den fazla banka ve finansal kuruluşun Ripple ağına katıldığını açıklarken, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse bu kuruluşlara yakında yenilerinin ekleneceğini öngördüğünü belirtti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.