Ripple Yeni Haftaya Yüzde 9 Değer Kazanarak Başladı

Kripto para piyasası haftanın ilk gününe pozitif bir başlangıç yapmış oldu. Piyasa hacmi büyük derhal her kripto para birimi haftaya kıymet kazanarak başladı.

Piyasalarda esen pozitif hava, Coin Market Cap verilerine bakılırsa kripto para pazarının 470 milyar dolar değere ulaşmasına da yol açmış bulunuyor. Kıymet artışıyla en oldukca dikkat çeken para birimlerinden biri ise Ripple (XRP) oldu.

Dünden bu yana yüzde 9.5 değerlendi

An itibariyle popüler altcoinin fiyatı geçtiğimiz 24 saate bakılırsa yüzde 9.5 oranında kıymet kazanmıştır ve 0.99 dolar üstünden işlem görmeye başlamış durumda. Gün içinde Ripple’ın 1 dolar barajını geçmesi {{hiç de}} şaşırtıcı bir gelişme olmayacaktır.

Ripple tutarları niçin arttı?

Aslına bakılırsa Ripple fiyatlarında bu denli artışı tetikleyen önemli bir haber gündeme gelmiş değil. Bir tek genel olarak kripto para piyasalarını ilgilendiren pozitif gelişmeler, Ripple’ın kıymet kazanmasına sebep olmuş olabilir.

Hatırlanacağı suretiyle Şubat ayında internasyonal para aktarma şirketi Western Union, blockchain teknolojisi üzerine emek harcamalar yürütüp Ripple ile para gönderimini denetim ettiklerini açıklamıştı. Bloomberg‘de yer edinen bir haberde ise Ripple yöneticileri “Bir üredir Western Union ile değişik ürünler üzerine denetim emekleri yürütüyoruz. Önümüzdeki dönemde ödeme akışı için xRapid’in pilot çalışmalarını tamamlamayı ümit ediyoruz” demişti.

Öte taraftan Ripple’ın dağınık cüzdan teknolojisi, Güney Koreli Woori Bank adlı finans kuruluşu tarafınca sınır ötesi para transferi işlemlerinde kullanılmaya başlanmıştı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir