Ripple’dan Yeni Ortaklık: Finansal Teknolojiler Devi Artık RippleNet’i Kullanacak

Londra merkezli fintech şirketi Finastra, daha süratli sınır ötesi ödemeler arayan işletmelere hizmet sunan Ripple’in blok zinciri bazlı ödeme ağı RippleNet’e katıldı.

Hamle, Finastra’nın müşterileri, doğrusu bankalar ve finans kurumları, RippleNet’in 200’den fazla ortağıyla bağlantı kurup işlem yapmış olup internasyonal ödemeleri “süratli ve güvenilir” hale getirecek. Finastra dünyanın en büyük 100 bankasından 90’ına ve 9 bin müşteriye hizmet sunuyor. Firmanın senelik geliri ise 1,9 milyar dolar.

Fintech firmasının müşterilerinin de artık Ripple’in sınır ötesi ödemeler için RippleNet’in “Talep Üstüne Likidite” ürününü kullanma seçeneğine haiz olacağını deklare etti. Finastra’nın bankacılık müşterilerine şu anda “her ay milyonlarca işlem” gerçekleştirdiğini de sözlerine ekledi.

Finastra’nın kıdemli başkan yardımcısı Riteesh Singh, Ripple ile ortaklığın bilhassa “geleneksel bankacılık maliyetlerinin yüksek olduğu” bölgelerdeki müşterileri için yararlı olacağının altını çizdi.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.