Ripple’ın Partneri MoneyGram, Visa İle Ortaklık Kurduğunu Duyurdu

ABD merkezli sınır ötesi para geçirme şirketi ve Ripple’ın ortağı MoneyGram hizmetlerini dünya genelinde genişletiyor. Yeni bir duyuruda, yenilikçi para transferi hizmetlerinin küresel sağlayıcısı MoneyGram, banka kartıyla para yatırarak para transferi hizmetinin internasyonal düzeyde genişlediğini deklare etti. Şirket, bu hizmeti gerçek zamanlı ödemeli ödeme platformu Visa Direct vasıtasıyla Visa ile ortaklık içinde başlattı.

Gerçek zamanlı bir ödeme hizmeti olan Visa, MoneyGram banka kart sahiplerinin İspanya ve Filipinler’deki işlemlerini gerçek zamanlı olarak gerçekleştirmelerine olanak tanıyacak. MoneyGram’dan meydana getirilen bu hamle, Visa Direct’i kullanarak ABD’den sınır ötesi transferleri mümkün kılan sektördeki ilk şirket olacak. MoneyGram CEO’su ve Başkanı Alex Holmes şunları kaydetti:

    Bu bizim için coşku verici bigün, bundan dolayı dijital dönüşümün hızlandırılması ve daha iyi bir alan kişi deneyimi sunmak için iş dönüşümümüz hızla ilerlemeye devam ediyor. Sınır ötesi dijital gelişme mühim bir stratejik önceliktir ve sektöre yenilikçi ürün ve hizmetler sunmaya devam edeceğiz.

Visa Direct, halihazırda dünya genelinde bir milyardan fazla karta benzer bir hizmet sunuyor. MoneyGram’ın son hamlesiyle beraber kullanıcılar uygulamayı yada internet sayfasını kullanarak Visa logolu banka kartlarıyla para transflerleri gerçekleştirebilecek. Bill Sheley, Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Global Visa Direct Başkanı’nın açıklamalarından bir kesit şu şekilde:

   “Dünyanın her yerindeki tüketiciler ve işletmeler için mümkün olan en iyi sınır ötesi para transferi deneyimini desteklemeyi taahhüt ediyoruz. MoneyGram ile ilk lansman aşaması başarıya ulaşmış oldu. Bugüne dek meydana getirilen alan kişi geri bildirimlerine ve Visa Direct’in MoneyGram’ın dijital ağına kesintisiz entegrasyonuna dayanarak, bu hizmetin dünya çapındaki yeni pazarlara hızla genişlemeye devam etmesini bekliyoruz.

Şirket ek olarak bu hizmeti gelecek aylarda öteki ülkelere de genişletmeyi planlıyor. Sadece, bir süredir Ripple partneri olan MoneyGram’ın 50 milyon dolarlık bir yatırımın peşinden %15 hissesinin Ripple tarafınca denetim edilmiş olduğu unutulmamalı. Ripple’in ODL servisi Meksika’da başarıya ulaşmış oldu ve Filipinler’de ivme kazanıyor ve firmanın gelecek aylarda yeni koridorlar açması planlanıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.