Robert Shiller Açıklama Yaptı

Amerikan Yale Üniversitesi profesörü Robert Shiller, tarafınca meydana getirilen açıklamada kripto paraların dünya için oldukça güvenilir ve gizli saklı para birimi oldukları kendi blog sayfasında açıklandı. Amerikan Yale Üniversitesi profesörü Robert Shiller, açıklamalarında kripto paralar ile ilgili olarak sürecin oldukça iyi ve pozitif olarak ilerlediğine değinerek, kripto paralar mevzusunda birçok insanoğlunun hükümetler tarafınca yönetilen standart kağıt ve bankalarda duran mevduatlara güvenmediği için paralarını BTC ve benzeri yatırımlara yatırdıkları açıklandı.

Amerikan Yale Üniversitesi profesörü Robert Shiller’in açıklamalarında ”hükümetlerden gizli saklı kripto paralar kullananların çok çok fazla dikkatini çekiyor ve kullanıcılar bu tür kripto paralara fazlası ile yakın hale geldiler. Kripto paraların gelecekte oldukca daha çok kullanıcı tarafınca tercih edilen bir para olması ve kripto para dünyasının gelişmesinde kuşkusuz en küçük bir engel bugün itibari ile bulunmuyor” benzeri ifadeler kullandı.

Uzmanlar Bu Mevzuda Uyarıyor

Uzmanlar kripto paralar mevzusunda halkın daha çok bilgili olması uyarısında bulunarak, kripto paraların hepimiz tarafınca satın alınabilecek en güvenilir para bulunduğunu ve asla bir hükümet tarafınca ele geçirilmesinin mümkün olmadığı ifade ediliyor. Kripto paralara dünyanın en katı rejimlerinde dahi el konulması imkansıza yakın iken ağ trafiği izlenerek mail adresi ve gizyazı elde edilmesi durumunda sadece bu şekilde kripto para hesaplarına el konulabilir. Başka türlü kripto para hesaplarına el konulması mümkün değildir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.