Robert ShillerKritik Bitcoin Açıklaması İle Gündemde

Nobel ödülünü kazanan meşhur ekonomist Robert Shiller, son açıklamalarında kripto para dünyasını hedef aldı. Bir süredir devamlı olarak yükseliş yaşayan Bitcoin, 8.000 dolar sınırını dahi aşarken, bugünlerde yine eskisi kadar iyi olmamasına karşın yatırımcılarının yüzünü güldürmeyi başarıyor.

Dünyada bir trend halinde olan Bitcoin ile ilgili meşhur ekonomist Robert Shiller’a nazaran ise Bitcoin derhal patlamayacak olsa bile yada gelecekte patlamayacak olsa bile bir tür balon olarak adlandırılmış durumda. Balon mu? Değil mi? Tartışmalarına katılan meşhur adlar içinde yerini alan Robert Shiller bununla ilgili olarak “Bitcoin, bir süreliğine bizimle beraber olabilir.Bana nazaran bu, moda heveslisi insan davranışının bir başka örneği.” Göz alan bir cazibesi bulunduğunu kabul ettiğini, fakat bunun onu reddedemeyeceği anlamına gelmediğini söylemiş oldu. ifadelerini kullandı.

Balon yada Değil, Netice= Kazandırıyor!

Bitcoin bir balon olsun yada olmasın sadece orta vadede yatırımcılarına en iyi kazandıran yatırımlar içinde bulunuyor. Normal olarak ileri vadede bir ihtimal kazanç yerine kayıplara niçin olabilir bunu kimse bilmesi imkansız sadece bir balon olsun yada olmasın yatırımcıların kısa vadede elde ettikleri kar rakamlarının bayağı fazla yüz güldürücü olduğu söylenebilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.