Roger Ver Duyurdu: Burger King Artık Bitcoin Cash’le Ödeme Kabul Ediyor

Küresel fast food devi Burger King artık ödeme hizmeti sağlayıcısı GoCrypto ile ortaklık yapıyor. Roger Ver tarafınca retweet edilen bir video Bitcoin Cash’i kabul eden Burger King şubesinin Slovenya’da bulunduğunu gösteriyor.

Kripto para ödemeleri, daha çok mağazanın POS terminallerini kullanarak kripto paralarla ile ödeme yapılmasına olanak elde eden çeşitli ödeme hizmetleriyle ortaklık yapmış olduğu için giderek daha popüler hale geliyor. Bu uygulamaların aslolan mantığı basitçe ödeme meydana getirilen kripto para tutarını anlık olarak mahalli para birimine dönüştürmesi. Kısaca anlaşılacağı suretiyle Slovenya’daki Burger King’de almış olduğu ödemeleri anlık olarak itibari para birimine çeviriyor.

GoCrypto Slovenya, Hırvatistan ve İsviçre’de hizmet veriyor ve çeşitli işletmelerin Bitcoin Cash, Bitcoin, Ethereum, GoC ve Euro Token (SREUR) şeklinde kripto paralarla ödeme kabul etmesine olanak sağlıyor. Şu an için yalnız Roger Ver’in Bitcoin.com yada Elly adlı kripto para cüzdanlarını kullanan işletmeler GoCrypto, vasıtasıyla ödeme kabul edebiliyor.

Bu yıl eylül ayında da, Almanya’daki bir Burger King şubesinin Bitcoin’i kabul etmeye başladığını duyurulmuştu. Sadece bir şirket temsilcisi ondan sonra Burger King’in artık BTC’yi kabul etmediğini deklare etti. 2018 senesinde da 2018 yazında, iş dünyası en büyük fast food zinciri McDonald’s 50 yılına hususi kripto para MacCoin’i piyasaya sürmüş ve birçok mağazasında kullanıma sunmuştu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.