Rus Madenciler Farkındalık Oluşturmak İçin 1 Saatliğine Şalter Kapatacak

Bitcoin ve öteki kripto para birimlerini kazmak için kullanılan madencilik donanımları, oldukca fazla elektrik tükettikleri sebebi öne sürülerek ara sıra eleştiri oklarının hedefi olabiliyorlar.

Hatta geçtiğimiz gün ABD‘nin New York eyaletine bağlı Plattsburgh şehrinde kripto para madenciliğinin yasaklanmış, buna gerekçe olarak ise madencilerin toplam elektrik arzının yüzde 10’undan fazlasını tek başlarına kullanmaları gösterilmişti.

Etkinlik, Earth Hour tarafınca düzenleniyor

Şimdilerdeyse Rusya’daki tüm kripto para madencileri, enerji tüketimine dikkat çekmek için 1 saatliğine madencilik faaliyetlerine ara verme sonucu aldılar. Bu kampanya Dünya Doğayı Koruma Vakfı‘na (WWF) bağlı Earth Hour adlı girişim tarafınca hayata geçirildi.

Her yıl tertipli olarak meydana gelen 1 saatliğine elektrik kapatma eylemine kripto para madencileri “Crypto Hour” ismiyle katılım gösterecek.

Fişler çekiliyor, şalterler kapanıyor!

Kripto para dünyasının daha çevre dostu olmasını sağlamak için farkındalık oluşturmanın hedeflendiği bu eyleme Rusya’daki tüm kripto para madencileri katılma sonucu aldı. Bu doğrultuda 24 Mart tarihinde Rusya saatiyle 20:30-21:30 içinde tüm madencilik donanımlarının fişi çekilecek.

Rusya’nın Duma meclisinde finansal teknolojileri geliştirme uzmanı olarak etkinlik gösteren ve CryptoLife adlı internasyonal yatırımcı ağının bir üyesi olan Peter Dvoryankin, Crypto Hour kampanyasının yöneticisi. Ekolojik madencilik faaliyetlerinin mümkün bulunduğunu, madencilerin yenilenebilir enerji kullanımına ağırlık vermesi icap ettiğini belirten Dvoryankin’in hedefi, kripto para madenciliğinin gelecekte oldukca fazla elektrik harcamasının önüne geçebilmek. 

Elektrikleri kapatma eylemine madencilerin yanı sıra bayağı vatandaşlar da katılacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.