Rusya Petro’nun Üretimine Destek Verdi İddiası ABD’yi Harekete Geçirdi

Rusya ile ilgili olarak dünyanın ilk devlet destekli kripto para birimi olan Petro ile ilgili yeni iddialar ortaya atıldı. İddialara gore Petro’nun üretilmesi fikrini Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro‘ya Rus yetkililer önerirken, Petro’nun gelişmesi için de gene aynı şekilde Rus hükümet yetkililerinin Petro’yu desteklediği ve arkasında oldukları iddia edildi.

Bu haberlerin arkasından ABD tarafının harekete geçmiş olduğu iddia edilirken, mevcut durumda Başkan Trump yönetiminin aslına bakarsan Petro için bir ekip yaptırımları devreye sokacak olduğu açıklanmıştı.

Washington İzin Vermemeye Kati

Washington yönetimi ise Rusya tarafınca bu iddiaların ”hiçbir şekilde Rusya destek vermiyor ve vermedi” açıklamalarına rağmen bu dakikadan itibaren daha süratli hareket ederek Venezuela ve Rusya’ya yaptırımları arttırması beklenen bir gelişme. Zira uyguladığı üst düzey yaptırımlar ile adeta tüm dünyayı tesiri altına alan ABD‘nin Venezuela ve Rusya’ya son aşama eleştiri alanlarda yaptırımlar uygulaması her iki ülkenin ABD’ye karşı harekete geçmesini engelliyor.

ABD’nin etken harp gücü, dünyanın en büyük ekonomisi olması ise dünyada söz sahibinin ABD olmasını gene gene tetikliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.