Rusya’da Kripto Paralar Yayılıyor

Rusya yeni dönemde kripto paraların yasallaştırılmasına hazırlanacak. Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafınca verilen talimata gore ülkede tüm kripto paraların yasal hale getirilmesi ve ülkede etken olarak yasal engeller olmadan Ruslar tarafınca kullanılması sağlanacak.

Bu adım ile birlikte dünyanın kripto paraları ilk yasalaştıran ülkesi adımında ilerleyen Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin’in, yeni dönemde bu adım ile beraber ciddi yenilikleri ve özgürlükleri bununla birlikte getirmesi planlanıyor. Bazı Rus vatandaşları kripto paraların ülkede yasal hale gelmesine ise tepki gösteriyor.

Yeni Problemler Atılacak

Rusya’da etken olarak kötü ve sıkıntılı yaşam koşulları dolayısı ile gasp, kırım ve benzeri vakalar sık sık yaşanıyor. Ülkede yaşanmış olan bu durumların kripto paralar ile birlikte daha oldukca yaşanması tahmin ediliyor. Rus vatandaşlarının kripto paralara ilgisinin ise azca olduğu, bu mevzuda başta kara para aklama ve vergi kaçırma şeklinde vakalar için kullanıldığı düşünülürken, düzgüsel rahat ekonomiye haiz olan vatandaşların kripto paralara sıcak bakmadıkları biliniyor. Moskova‘da yaşayanların ise kripto paralar ile ilgili bilgisinin fazla olduğu belirtilmekte.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.