Rusya’dan Petro Açıklaması

Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığı Basın Gösterim ve Enformasyon Departmanı Başkanı olan Artyom Kozhin, Petro ile ilgili iddiaları yanıtladı. Kendi ülkelerinin hiçbir şekilde Petro’ya destek vermediklerini ve Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro ile bu yönde görüşme yapılmadığını belirten Kozhin, bu mevzuda ABD tarafınca ortaya atılan iddiaların doğru olmadığını iddia etmişti.

Bugün ise meydana getirilen açıklamaya bakılırsa Rusya hükümeti ile ilgili Rus basın kaynaklarında kendisine detay kabul eden haberlere bakılırsa Rus hükümetinin Petro ile hiçbir bağlantısı olmadığına dair haberler paylaşıldı.

Kaygı Hakim

Petro ile ilgili olarak Maduro yönetiminin oldukça iddialı olması ve ABD’nin yaptırımlarından bu şekilde kurtulabilecek bulunduğunu sanmasına karşın ABD yönetimi ise Petro’ya özgü bir ekip yasaklamalar ve yaptırımlar uygulayacaklarını açıklamıştı. ABD’nin Petro mevzusunda alacak olduğu yasak kararının iyi mi ve ne denli olacağı hakkında izahat ise yapılmamıştı. ABD tarafının iddialarına Rusya kısa sürede cevap vermiş sadece ABD tarafınca ise karşı cevap verilmemişti. Rusya’nın yeni dönemde Petro dolayısı ile oldukca ciddi uğraş vermek zorunda duracak olduğu tahmin ediliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.