Rusya’nın Kripto Para Ödemelerini Yasaklayacağı İddia Ediliyor

Rusya’nın kripto para politikası giderek daha çok kafa karıştıran bir hale dönüşmeye devam ediyor. Mahalli medya organı Izvestia’da yer edinen haberde ülkenin Merkez Bankası ve Federal Mali İzleme Servisi’nin başta Bitcoin olmak suretiyle tüm kripto para ödemelerini yasaklayacağı iddia edildi.

Hemen hemen Doğrulanmadı

Izvestia söz mevzusu iddianın taraflara yakın bir kaynaktan alındığını bildiriyor. Izvestia, Merkez Bankası’nın hemen hemen söz mevzusu gelişmeyi doğrulamadığını, sadece hem kripto paralarla meydana getirilen satın alımların hem de Bitcoin ve altcoin’lerle meydana getirilen maaş ödemelerinin yasaklanmasını sağlayacak bir taslak üstünde çalıştığını belirtiyor. Haberde Maliye Bakanlığı’nın da büyük olasılıkla bir kripto ödeme yasağını destekleyeceği iddia ediliyor.

Tavsiye edilen yasağın ihlal ihlali durumunda ise ihlal edenlerin karşı karşıya kalacağı yaptırımlara ilişkin rapor bulunmuyor, sadece Izvestia yasağı 5 ila 8 yıl içinde hapis cezasına çarptırılacağını iddia etti.

Rusya Anlaşılamıyor

Rusya’nın kripto mevzuatı kafa karıştırıcı bir biçim almaya devam ediyor. Kasım ayının başlarında bildirildiği suretiyle, mahalli düzenleyiciler, Rusların Bitcoin, Ethereum ve öteki büyük altcoin’lerle yasal olarak mahalli borsalarda alım satım işlemi yapmalarının engellenmeyeceği açıklamıştı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.