Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank’tan dijital ekonomi hakkında açıklama

Endüstri ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, dijital iktisat ile ilgili açıklamalarını G20 bünyesindeki Dijital Iktisat toplantısı kapsamında yapmış oldu. Varank, Türkiye ve dünyada ekonomilerin artık daha çok dijital alanda bulunduğunu ve kendisini geliştirmeyen ülkelerin geride kalmaya mahkum olacak bulunduğunu deklare etti.

Endüstri ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Yenilikçi, bütüncül ve veri odaklı kamu sektörünü teşvik eden ülkeler dijital dönemin yıldızları olacaktır. Dijital devlet ekosisteminin güçlendirilmesi, hem siyaset yapma kararlarımızı kolaylaştırmakta hem de verimliliğimizi geliştirmekte. İşte bu yüzden, G20 bünyesinde açıkladığımız ilkelerin mantığını fazlaca yerinde buluyorum. Bu çerçeve, devletlerini dijital olarak dönüştürmeyi hedefleyen ülkeler için sağlam ve güvenilir bir ölçüt sunuyor.” dedi.

Varank: Dijital olarak gelişeceğiz

Varank, “Hızla gelişen teknoloji dünyasında öncü olmalıyız. Yeni dönemde dijital ekonominin ölçümü konusunu sahipleniyoruz. Bu mevzuda kamu ve hususi sektördeki tüm muhataplarımızın farkındalığını artıracağız” sözleri ile Türkiye’nin dijital bir ülke konumunda olması için çaba harcayacak olduklarını deklare etti. Türkiye dünyada ve bölgesinde dijital olma mevzusunda en başarıya ulaşmış ülkeler içinde.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.