SEC Block.one’a 24 Milyon Dolar Ceza Kesti EOS Yükselişe Geçti

2017-2018  yılları aralığında ortalama 1 yıl devam eden ICO düzenleyen EOS’un geliştiricisi Block.one, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) radarına takıldı. SEC, popüler kripto para EOS’un geliştiricisi Block.one’a yasa dışı ICO düzenlemiş olduğu nedeni öne sürülerek ortalama 24 milyon dolar ceza kesti. Block.one ise bu cezayı ödemeyi kabul etti.

Block.one Yasaları İhlal Etti

SEC yayınladığı bildiride Block.one’ın ICO’sunu menkul kıymet satışı olarak kaydettirmediğine dikkat çekti. SEC komisyoneri Stephanie Avakian söz mevzusu ICO’ya birçok ABD’li yatırımcının katıldığının altını çizdi ve bu yüzden Block.one’ın yasaları ihlal etmiş olduğu nedeni öne sürülerek ceza kesildiğini belirtti.

Öteki bir SEC komisyoneri Steven Peikin ise Block.one’ın ICO’ya katılan yatırımcılara menkul kıymet satışı için hakları olan bilgilerin sağlanmadığını böylelikle yatırımcıların lüzumlu bilgilerden yoksun bırakıldığı beyan etti.

Block.one ise SEC’in ceza bildirisini yayımlamasının arkasından yapmış olduğu açıklamada “SEC ile aralarındaki anlaşmazlıkları çözüme kavuşturmaktan heyacan duyuyoruz” açıklaması yapmış oldu.

EOS’tan Izahat

24 milyon dolarlık cezanın arkasından Blok.one’ın geliştiricisi olduğu EOS ortalama %10 kıymet kazanadı. EOS haberimizin hazırlandığı sırada 3,03 dolardan işlem görüyordu.

İlginizi Çekebilir

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.