Seçimler Sonrasında Yatırımlar Artacak

Türkiye’de Bitcoin, Ethereum ve Litecoin dahil olmak suretiyle birçok kripto para için yatırımcıların seçimlerden sonrasını beklediği, dolar bozduran yurttaş sayısında artış olacak olduğu tahmin edilirken, dolar alacak olan yurttaş sayısında azalma olması umut ediliyor. Seçimler sonrasında Türkiye’den Bitcoin ve benzeri kripto paralara yatırım icra eden yurttaş sayısında ciddi artışlar olması tahmin edilirken, seçim sonuçlarının arkasından yarın sabah saatlerinden itibaren dolar ve Euro’da kayıplar yaşanmaya başlamış olacak olduğu, Bitcoin ve kripto paralara yatırım oranlarında ise artışlar olmasının düzgüsel bir beklenti olduğu beklenilmekte.

Yatırımcının aklında olan düşüncenin Bitcoin fiyatının dip yapması ve seçimlerden sonrasında düzelmesi beklenen ekonomik durum dolayısı ile dolar yada benzeri döviz yatırımlarına oranla kripto para yatırımlarını tercih etmenin oldukça daha iyi olacak olduğu yönünde.

Bitcoin Talep Görecek

Türkiye’de yaşayan binlerce insan kripto paralara yatırım yaparken bu yatırımların bir kısmının Bitcoin olduğu, bir kısmının ise altkoin olduğu göz önüne alındığında Türk yatırımcıların yarından itibaren gene Bitcoin’i tercih edebileceklerini ifade etmekte bir engel olmaz.

Yatırımcının beklentisi kar umudu ve karlılık oranlarında ne kadar fazla yüksek olursa o denli iyi olması yönünde olurken, yatırımcıların bu beklentisinin Bitcoin tarafınca karşılanabilecek olduğu tahmin ediliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.