Seul Kendi Kripto Parasını Çıkarmaya Hazırlanıyor

Dünyanın memurlara ilk kripto para yasaklarını getiren ülkesi olan ve son dönemde katı rejimler tarafınca alınan kararlara benzer karar almış olduğu iddia edilen Cenup Kore’nin yeni dönemde yeni projeleri bulunuyor. Cenup Kore‘nin başkenti Seul valisi Park Won-soon, açıklamalarına bakılırsa yerli ve ulusal kripto para üretecek olduklarını açıklayan vali Won-soon, bunun üstünde emek verme yaptıklarını deklare etti.

Won-soon, “Bence dördüncü endüstri devriminde, informasyon ve komünikasyon alanlarında dünyanın en önde gelen şehri olan Seul’da organik olarak Blockchain şeklinde yeni teknolojiler de araştırılmalı. Bir ‘S coin’ oluşturmak için yönetmelikler vasıtasıyla kurumsal ve yasal temelleri atmalıyız.” sözlerini kullandı.

Nisan Ayında Başlayacaklar

İddialara bakılırsa Seul tarafınca üretilecek olan kripto paranın üretim çalışmalarına Nisan ayında başlanacak ve Nisan ayında başlanacak olan çalışmalardan kısa süre sonrasında ise kripto para Cenup Kore halkına sunulacak. Bununla ilgili olarak resmi izahat yapması ve gelecek süreçte kripto paraların daha çok ülkede etken ve etkin olması beklenmekte. Cenup Kore’de Bitcoin ile ödeme şekilleri tüm dünyaya oranla daha çok gelişmiş durumda.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.