SIA ve Quant Network, Blockchain Birlikte Çalışabilirliğini Test Ediyor

Avrupa ödeme platformu SIA ve İngiltere merkezli teknoloji şirketi Quant Network değişik protokoller içinde çapraz blockchain beraber çalışabilirliğini başarıyla kontrol etti.

SIA ve Quant Network ilk ortaklığını 5 Haziran’da açıkladılar . Amaçları bankalar ve finans kurumları için platformlar arası uygulamalar ve hizmetler üstünde çalışmak. Ortaklık, Quant Network’ün blockchain işletim sistemi Overledger’ı, SIA’nın SIAchain altyapısına entegre etmeyi ve beraber çalışabilirliği sağlamayı amaçlıyor. Blockchain entegrasyonu ile finansal kurumların karşılaşmış olduğu zorluklara çözüm getirmeyi umuyor.

Her iki şirket da Overledger teknolojisini SIAchain’e entegre edebildi ve izin verilen blockchain faaliyetlerini köprüleyebildi. SIA, noter onayı, ödemeler ve müşterinizi tanıma yada KYC hizmetleri şeklinde platformlar arası uygulamalara izin verdiğini söylemiş oldu.

SIAchain, R3’ün Corda ve hususi Ethereum ağlarında ek testler devam ediyor. Quant Network ve SIA, bu çapraz blockchain çözümünü pazara sunmayı ve daha çok kullanım durumu aramayı hedefliyor.

SIAchain, SIAnet içindeki 570 Avrupa ağ düğümünü kullanan hususi bir altyapıdır. Blockchain teknolojisine dayalı yenilikçi uygulamalar geliştirme ve uygulamada finansal kurumları, şirketleri ve kamu yönetimi organlarını destek sunar.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.