Siber Güvenlik Uzmanından Bitcoin Açıklaması: Suçluların Çelik Kasası

Siber Güvenlik Uzmanı Mesut Uçar, internasyonal suçlardan elde edilmiş yasa dışı paraların Bitcoin’le aklandığını iddia etti. Ödül avcılığı kapsamında birçok internasyonal firmanın açıklarını bularak adını “white hat hacker” listesine yazıran Mesut Uçar, yatırımcıları önder kripto para birimine karşı uyardı.

Bitcoin ağındaki işlemlerin takip edilemez oluşu sebebiyle suçluların Bitcoin’e yöneldiğini belirten Uçar, değişen teknolojinin gelişmesi sonucu bankalar arasındaki bağın güçlendiğini bu yüzden kara para aklamanın zorlaştığını iddia etti. Uçar, yasalar ve kanunlar doğrultusunda deposu belirsiz para transferinin neredeyse yok denecek kadar azaldığını beyan etti.

Mesut Uçar’a bakılırsa bu noktadan sonrasında suçluların bir numaralı tercihi Bitcoin oldu. Zira Bitcoin ağına aktarma edilen para neredeyse buğu olup uçuyor ve takip edilmesi zorlaşıyor. Ek olarak bankalar, kripto para borsaları üstünden gönderilen paraları kolaylıkla kabul ediyor.

İnsanların bu sistemleri bir yatırım aracı olarak görmesini doğru bulmadığını belirten Uçar, geçmişte borsalarda meydana getirilen manipülasyonların aynısının bugün kripto para piyasasında yapıldığını iddia etti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.