Sıcak Gelişme: Bloomberg ve Rueters’a Kripto Para Desteği Geliyor

Reuters ve Bloomberg finansal terminallerini kullanan yarım milyonu aşkın geleneksel yatırımcı, şimdi en kuvvetli 100 kripto para birimi endeksini kolaylıkla takip edebilecek.

CIX100 Endeksi Nedir?

Terminaller, AI destekli kripto para endeks sağlayıcısı Cryptoindex tarafınca geliştirilen “CIX100” endeksini destekleyecek. CIX100 endeksi,  suni zeka desteğiyle beraber 1.800’ü aşkın kripto para birimini çözümleme ediyor. Söz mevzusu süreçte birçok kripto para borsasından, son olarak haberlerden, Twitter ve benzeri toplumsal medya platformlarından, GitHub’dan ve öteki ilgili 200 öteki kaynaktan çekilen veriler çözümleme ediliyor. Çözümleme sonucunda ise endeksi oluşturan en kuvvetli 100 kripto para sıralanıyor. CIX100 endeksi en kuvvetli 100 kripto para birimini belirlerken Zorax algoritmasını kullanıyor.

Reuters ve Bloomberg’in yanı sıra yatırımcılara yönelik toplumsal ağ ve veri çözümleme platformu TradingView kullanıcıları da endekse erişim sağlayabilecek. TradingView’in baş stratejisi sorumlusu Stan Bokov CIX100 endeksine ilişkin şu açıklamalarda bulunmuş oldu:

CIX100 Cryptoindex’in entegrasyonu, TradingView’in finansal teknolojileri ileriye götürme mevzusundaki kararlılığını gösteriyor.  Veriler hızla kendi başına bir meta haline geliyor. CIX100’e erişim gelecekte şirketlerin başarısını tanımlayacak.

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.