SICAK GELİŞME: Deutsche Bank Sponsor Oldu, Bitmain SEC’e Başvurdu

28 Ekim 2019 tarihindeki haberimizde Bitmain’in arkasından en mühim madencilik donanımı üreticisi konumunda bulunan Canaan Creative’in 400 milyon dolarlık IPO için SEC’in kapısını çaldığını duyurmuştuk. Şimdi ise bir sürpriz de suların bir türlü durulmadığı Bitmain’den geldi. Dün firmanın en büyük hissedarını kapı dışarı eden CEO Jihan Wu, bugün IPO için SEC’e başvuruda bulunmuş oldu.

Tencent News’te yer edinen habere gore fazlaca uluslu bankacılık devi Deutsche Bank’ın desteğini arkasına alan Bitmain Tecnologies, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na önlemli başvurusunu yapmış oldu.

Müracaat detaylarına yakından baktığımızda Bitmain’in işi bu kez şansa bırakmadığı açıkça görülüyor. IPO planı bilhassa CEO Jihan Wu tarafınca yapılmış oldu ve listelenme şansına pozitif katkı yapması için Nasdaq’ın Çin temsilcisi Zheng Hua Bitmain’e danışman olarak atandı. SEC’in Bitmain IPO’suna ilişkin kararını birkaç ay içinde vermesi planlanıyor.

Daha ilkin neler olmuştu?

Sektörün en köklü şirketlerinden Bitmain, işlerin iyi gittiği dönemde gene SEC’in kapısından 3 milyar dolarlık ICO planıyla eli boş dönmüştü. Bilhassa başvurunun arkasından piyasanın çöküşe geçmesi Bitmain’in işinin zorlaşmasında bir fazlaca etkili olmuştu.

Öne çıkan gelişmeler:

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.