Sıcak Gelişme: EOS Büyük Duyurusunu Yaptı Huzurlarınızda “VOICE”

Milyarlarca dolarlık değerlenmeye haiz olan EOSIO platformunun geliştiricisi Block.one, toplumsal medya platformu oluşturmayı hedefleyen en yeni blockchain şirketi oldu. Block.one’ın 2 Haziran’da Türkiye saatiyle 02:10’da yapmış olduğu duyuruda yeni platformun adı Voice olarak açıklandı. Şirket, yeni toplumsal medya platformunun kullanıcılarını birer ürüne dönüştürmeden öne çıkacağını iddia ediyor. Basın toplantısında firmanın CEO’su Brendan Blumer şunları kaydetti:

“İçeriğimiz. Verilerimiz. Dikkatimiz. Bunların hepsi inanılmaz derecede kıymetli şeyler. Fakat şu an odak noktamız kullanıcılarımız. Kâr odaklı etkinlik yürüterek kişisel verileri satan toplumsal medya platformları benzer biçimde olmayacağız. Voice bunu değiştirecek. ”

Bu noktaya kadar olan toplumsal medyaya yönelik kripto para projeleri, Twitter’ı Tumblr’ı yada Medium’u öykünmek etmekten öteye gidemedi.  Mesela, 2016’da, kazancını kullanıcılarıyla paylaşmayı vaat eden toplumsal medya platformu Tsu kapanmıştı. Tsu faaliyetlerini sonlandırırken 5.2 milyon kullanıcısı bulunduğunu iddia ediyordu. Tsu’ya yöneltilen en sık şikayetler ise platformun ücretlendirme vaadiyle spam faaliyetlerinde bulunmasıydı.

Voice Duyuruldu EOS Düşüşe Geçti

Block.one’ın canlı yayında yeni merkezsiz toplumsal medya platformunu duyurmasının peşinden EOS düşüşe geçti. 1 Haziran’da 8,6 dolara kadar yükselen EOS haberimizin hazırlandığı sırada 7,71 dolar seviyesinden işlem görüyordu.

Voice’a Üye Ol

EOS’un geliştiricisi Block.one’ın piyasaya sürmeyi düşündüğü merkezsiz toplumsal medya platformu Voice’a buradaki linkten ulaşabilir, üye olabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.