Sıcak Gelişme: Japonyanın Amazonu Kripto Para Borsasını Resmen Başlattı!

Japonya merkezli e-ticaret devi Rakuten bir süredir geliştirmelerine devam etmiş olduğu kripto para borsasının sonunda kullanıma sundu. E-ticaret devinin günün erken saatlerinde yapmış olduğu açıklamada Rakuten Wallet adlı kripto para borsasının alım satım işlemlerine başladığı açıklandı.

Rakuten Wallet

Rakuten’in duyurusuna nazaran kullanıcılar bugün itibariyle mobil uygulama vasıtasıyla Bitcoin, Ethereum ve Bitcoin Cash alım satım işlemlerini gerçekleştirebilecek. Rakuten Wallet mobil uygulaması şu anda yalnız Android platformunda kullanıma sunuldu. Borsanın iOS uygulamasının ise önümüzdeki Eylül ayı içinde piyasaya sürülmesi umut ediliyor.

Fonlar Cold Wallet’ta Tutulacak

Rakuten ek olarak, güvenliği sağlamak için müşterilerin varlıklarının soğuk cüzdanda tutulacağını, hususi anahtarların oldukca imzalı bir program vasıtasıyla yönetileceğini ve para yatırmak ve para çekmek için iki aşamalı kimlik doğrulamasının etkinleştirilmesi icap ettiğini belirtti.

Rakuten Wallet ilk olarak Nisan ayında Rakuten Bank müşterilerinden kayıt kabul etmeye başlamıştı. Rakuten ek olarak kısa bir süre ilkin siber saldırılara karşı korumaları için Blockchain güvenlik şirketi CipherTrace ile de ortaklık kurmuştu.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.