Sıcak Gelişme: Telegram’ın Kripto Parası İlk Kez Satışa Sunulacak: İşte Tüm Detaylar!

Yahoo Finanace’in haberine bakılırsa dünyanın en görkemli ICO’larından birini gerçekleştiren Telegram’ın Gram token’ı Asya merkezli kripto para borsası Liquid’te halka açık satışa sunulacak.

10 Temmuz’da halka açık satışa sunulması beklenen Gram token’ın bazı bölgedeki yatırımcılar ise satın alamayacak.. Token satışına katılamayacak ülkeler içinde Kore, Japonya ve ABD de bulunuyor.

Hususi ICO’da 1,7 Milyar Dolar Toplanmıştı

Kripto para topluluğu için mesajlaşma mevzusunda oldukca mühim bir yere haiz olan Telegram geçtiğimiz yıl akredite yatırımcılarla düzenlemiş olduğu hususi ICO’da 1,7 milyar dolar fon toplamıştı. Kısa sürede 1 milyon dolarlık fon sağladığını iddia eden Liquid ise bu satışı direkt Telegram ortaklığında gerçekleştirmeyecek.

Kore’de bulunan ve Asya’nın en büyük Gram token sahibi olduğu malum Gram Assia elindeki net sayısı bilinmeyen token’ların satışa sunulmasını kararlaştırdı. Şimdilik ne kadar token satılacağı ve fiyatının nasıl sonuçlanacağı bilinmiyor.

Gram Token Satışına Hangi Ülkeler Katılamayacak?

Gram Token satışına katılmak için KYC onayının yapılması gerekiyor. Satışa katılamayacak ülkelerin sıralaması ise şu şekilde:

Afganistan, Arnavutluk, Bahamalar, Belarus, Bosna Hersek, Botsvana, Burundi, Kamboçya, Kanada, Orta Afrika Cumhuriyeti, Fildişi Sahili, Kırım, Küba, Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Eritre, Etiyopya, Gana, Gine, Gine-Bissau, İran, Irak, Japonya, Kosova, Kırgızistan, Laos, Lübnan, Liberya, Libya, Makedonya, Malavi, Mali, Moldova, Mozambik, Myanmar (Burma), Pakistan, Sırbistan, Somali, Cenup Sudan, Sudan, Suriye, Tanzanya, Doğu Timor, Trinidad ve Tobago, Tunus, Türkmenistan, Uganda, ABD Birleşik Devletleri (ABD), Özbekistan, Venezuela, Yemen ve Zimbabve.

Liquid borsası ise Binance ve OKEx ile karşılaştırıldığında o kadar da büyük bir kripto para borsası sayılmaz. Liquid, Coinmarketcap’te borsalar içinde 83. sırada yer ediniyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.