Silk Road’un Kurucusu Ross Ulbricht’ten 100 Bin Dolarlık Bitcoin Fiyat Tahmini

FBI tarafınca kapatılan dark web pazarı Silk Road’un kurucusu Ross Ulbricht kısa süre ilkin Elliott dalga teorisine dayanarak Bitcoin fiyatının 2020 senesinde 100.000 dolara yükselebileceği öngörüsünde bulunmuş oldu.

Bu yüzden, 2020 yılı içinde yada yakınında ~ $100.000’lık dalganın sonu için bir fiyat ve hedefimiz var.

Bununla beraber, Ross Ulbricht kripto para meraklılarını piyasa hareketlerinin devamlı orantılı olmadığı ve Bitcoin’in geçmiş fiyat hareketlerine dayanan rakamlarının kati olmadığı mevzusunda uyarıyor.

Ulbricht, birkaç Bitcoin fiyat grafiklerinin günlük olarak hapishane hücresine gönderildiğini belirtiyor. Ek olarak yapmış olduğu analizlerin kamuoyuyla paylaşılması ise ortalama yedi gün sürüyor, bu da onların güncelliğini kaybetmesine niçin oluyor. Sadece Ross Ulbricht, Bitcoin fiyatının uzun vadeli hareketine yoğunlaştığını mühim olanın da bu bulunduğunu belirtti.

                                                  “İnceleyeceğimiz grafikler, bir bitcoinin süre içindeki ABD doları cinsinden fiyatını gösteriyor.”

Ciddi bir fiyat düzeltmesine karşın Ulbricht’e nazaran, Bitcoin için genel eğilim hala yükseliş trendinde. İlk döngü, “ara” dalgaları da içeren beş dalgaya bölünmüştür. Dördüncü dalga piyasasının sonu Bitcoin fiyatı Ocak 2015’te 175 dolara düştüğünde, 2014-2015 ayı piyasasının en dip noktasında parabolik yükselişi için vites büyütmeden ilkin, başlıyor ve bu trendle Bitcoin Aralık 2017’deki tüm zamanların en yüksek seviyesine kadar uzanıyor.

Ulbricht ek olarak 20 bin dolarlık zirvenin üçüncü dalganın sonu olabileceğini, Ocak 2018’de başlamış olan bir öteki ayı piyasasının ise dördüncü dalga olabileceğini belirtiyor.

20.000 dolar zirvesi 3. dalganın sonu ise o süre içinde bulunduğumuz (ya da yeni ortaya çıkan) düzeltme paterninin (4) bizi yeni tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştırmasını bekleyebiliriz.

Bununla beraber Ross Ulbricht bir sonraki boğa koşusunun Şubat 2021’e kadar sürebileceğini ve Bitcoin’in fiyatını 2020’de 100.000 dolara ulaşabileceği tahmininde bulunmuş oldu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.