Sirin Labs’ın CEO’su Moshe Hogeg’e İsrail Tepkisi

Sirin Labs’ın CEO’su Moshe Hogeg, kripto paralar ve blockchain teknolojisi ile ilgili olarak bir süredir dikkatlerden kaçmayan adların en başlangıcında yerini almış durumda. Kripto paralar ve toplamış olduğu bağış oranları ile gündemde olan Hogeg, İsrail doğumlu olması dolayısı ile son dönemde Filistin ile İsrail içinde yaşanmış olan fena durum ile ilgili Twitter hesabından 2 tweet paylaştı. Komşuları olan Filistinli kimselerin fena olduklarını ve kendilerine karşı harp açmaya doğru yeltenerek aptallık yaptıklarına değinen Hogeg, İsrail olarak kendilerinin karşılık vermesinin ise düzgüsel ve naturel bir durum bulunduğunu deklare etti.

ABD yönetimi ve İsrail yönetimi tarafınca Kudüs mevzusunda alınan kararlar ve neredeyse tüm dünyaya karşı Kudüs’e büyükelçilik binasının taşınması ile beraber Filistinliler sınır hattına kadar gelmiş, İsrailli keskin nişancılar ise göstericileri tek tek uzaktan yaralamış, hatta öldürmüştü.

Her insanın Düşüncesi Değişik Olabilir

Sirin Labs’ın CEO’su Moshe Hogeg ise bu tweet’lerinden derhal sonrasında bir eşeğin üstüne İsrail bayrağı boyanmış şekilde daha sonrasında eşeğin yakılarak öldürülmüş olduğu fotoğrafını paylaştı. Fotoğrafın düzmece olduğu iddia edilirken, bir öteki taraftan ”bu komşularımız iyi insanoğlu” ifadesini kullanarak dalga geçti. Bazı kullanıcılar destek verirken, bazı kullanıcılar ise tepki göstererek bu çağrılardan sonrasında Sirin Labs’ın boykot edilmesi çağrısında bulunmuş oldu.

Hatrı sayılır sayıda kullanıcı ise ulusal duygular ve bir ekip sebepler dolayısı ile her insanın düşüncesinin aynı yönde olmadığını, aynı yönde olamayacak olduğuna değinerek, bu mevzuda görüşlere saygı duyulması çağrısında bulunmuş oldu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.