SON DAKİKA: ABD’nin En Büyük Üçüncü Bankası Kendi Kripto Parasını Çıkartacağını Açıkladı

ABD’nin en büyük üçüncü bankası Wells Fargo, 2020 senesinde internasyonal transferler için kendi kripto para birimini piyasaya süreceğini deklare etti.

17 Eylül’de gösterilen bir basın bülteninde Wells Fargo’nun yeni havale platformun dağıtık defter teknolojisi‘ne (DLT) odaklı internasyonal bir ödeme ağı olacağı açıklandı.

Wells Fargo Digital Cash

ABD’nin en mühim bankacılık devlerinden kabul edilen Wells Fargo ek olarak ödemeler ağı için ise Wells Fargo Digital Cash olarak adlandırılan stabil kripto para birimi kullanılacak. Wells Fargo cephesinden meydana getirilen açıklamaya gore Wells Fargo Digital Cash’in ilk olarak tecrübe etme amacıyla şirket içi işlemler için kullanılması planlanıyor.

Wells Fargo’nun İnovasyon Grubu Başkanı Lisa Frazier mevzuya ilişkin şu açıklamalarda bulunmuş oldu:

Wells Fargo Digital Cash, dünyanın dört bir tarafındaki insanlarım gerçek zamanlı finansal etkileşimlerin önündeki engelleri kaldırma potansiyeline haiz.

Wells Fargo, bu hamlesiyle, ABD’nin en büyük bankası JPMorgan Chase’i takip ediyor. Hatırlanacağı suretiyle JPMorgan Chase, küresel finans alanındaki değişimlere bir çözüm olarak bu senenin başlarında dijital bir para birimi JPM Coin’i duyurmuştu.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.