SON DAKİKA: Bakkt’tan Sonra LedgerX De Fiziki Teslimli Bitcoin Vadelileri İçin Onay Aldı

Emtia Vadeli İşlem ve Tecim Komisyonu (CFTC) LedgerX’e fiziki teslimli Bitcoin vadeli işlemleri için onay verdi. Bu, ABD’deki kripto para yönetmelikleri için atılmış oldukça büyük bir adım olabilir.

LedgerX, 2014 senesinde New York’ta piyasaya sürülmesinden bu yana kullanıcılarına birçok değişik Bitcoin türev seçeneği sunuyor. CFTC tarafınca piyasaya çıkan rapora nazaran, komisyonerler LedgerX’in fiziki teslimli Bitcoin vadeli işlemleri başvurusunu gözden geçirdi ve LedgerX’in temel ilkelere ve ilgili düzenlemelere uygun olup olmadığını değerlendirmek amacıyla firmanın operasyonel yeteneklerinin teknik değerlendirmesini yapmış oldu. Bu testi başarıyla geçen LedgerX artık Bitcoin türev ürünlerine perakende işlemciler için sözleşmeler sunabilecek.

LedgerX’in yayımladığı bir blog gönderisine nazaran, yeni lisans “hem perakende hem de kurumsal müşterilerin piyasada aynı koşullarda saydam bir halde etkileşime girebileceği belirtiliyor. LedgerX cephesinden meydana getirilen açıklamada fizyolojik teslimli Bitcoin vadeli işlemlerinin kontrol sürecinin peşinden piyasaya sürüleceği açıklandı.

LedgerX Bitcoin Vadelilerini Bakkt’tan Ilkin Mi Sunacak?

Fizyolojik teslimli Bitcoin vadeli işlemleri ek olarak Intercontinental Exchange’in (ICE) yaklaşmakta olan Bakkt projesinin temel özelliği olacak. 2019 yılının başlarında piyasaya sürülmesi beklenen Bakkt fizyolojik teslimli Bitcoin vadeli işlemleri, ICE’nin CFTC’den yasal onay alamaması sebebiyle devamlı ertelenmişti. Önümüzdeki ayın ortalarında Bakkt’ın fiziki Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri için kullanıcı kabul testlerine başlamış olacağı açıklanmıştı.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.