SON DAKİKA: Bitcoin Mart 2018’den Beri İlk Defa 10 Bin Dolara Ulaştı, Şimdi Ne Olacak?

Bitcoin uzun soluklu kış uykusundan uyandı. Dünyanın en popüler para birimlerinden Bitcoin, Nisan ayında başladığı yükseliş trendinin sonucunda bir tek birkaç dakika ilkin 10 bin dolara ulaşmayı başardı.

Bitcoin’de Sıradaki Hedef 15 Bin Dolar Mı?

Bitcoin, 2019 yılının ilk dört ayında 3.000-4.000 dolar aralığında işlem görüyordu. Şu anda Bitcoin’de oldukça eleştiri bir noktadayız. Önde gelen analistler, Bitcoin’in 10 bin dolar seviyesinden yukarı yönlü büyük bir sıçrayış gerçekleştireceğini öngörüyor. Fundstrat Global Advisors’ın kurucu ortağı Tom Lee, Bitcoin’in 10 bin dolara ulaşmasının arkasından yatırımcıların FOMO’ya kapılıp popüler para birimini 15 bin dolara taşıyacağını iddia etmişti.

Ek olarak bu hafta, Bitcoin ağının hash gücü tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Hash oranında yaşanmış olan bu gelişme, Bitcoin madenciliğine olan ilginin son zamanların en yüksek seviyesinde bulunduğunun en büyük göstergesi.

Peki Sıradaki Ne?

Analistler, Bitcoin’in klasik boğa sezonu performansı sergilemesi durumunda piyasa hakimiyetinin %60’ın üstüne çıkacağını ve bu durumun altcoin’lerdeki kıymet kayıplarını ateşleyeceğini iddia ediyor. Şu an hemen hemen bir şey söylemek için erken. Sadece bu eleştiri seviyenin 2018 yılının Mart ayından sonrasında ilk kere 3 aylık bir yükseliş trendi sonucunda kırılması, kripto para piyasasında tekrardan boğa sezonuna girildiğinin en büyük göstergesi.

Haberimizde yer edinen bilgiler yatırım tavsiyesi kapsamında değerlendirilmemelidir. Okuyucularımıza yatırım kararlarını kendi araştırmaları sonucunda almalarını tavsiye ediyoruz. Şimdiden iyi eğlenceler!

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.