Son Dakika: Dünyanın En Popüler Kripto Para Haber Sitesi CCN Faaliyetlerini Sonlandırıyor

Kripto para ve Blockchain teknolojilerine yönelik içerik üreten dünyanın en büyük platformlarından CCN faaliyetlerini sonlandırma sonucu aldı. Hawkfish AS ve CCN Markets’ın kurucusu Jonas Borchgrevink, Google’ın Haziran 2019 Çekirdek Güncellemesi’nin peşinden günlük gelirlerinin  %90 oranında azaldığını deklare etti.

CCN’in trafiğinin daha fena günler gördüğünü belirten Borchgrevink mevcut editör kadrolarının genişliği sebebiyle şu anda böylesine bir düşüşü görmezden gelemeyeceklerini belirtti.

Google Haziran 2019 Çekirdek Güncellemesi

Borchgrevink, CCN’in Google’ın son olarak Çekirdek Güncellemesi’nden etkilenen tek site olmadığını bildirdi.. CCN’e bakılırsa, tüm büyük kripto haber sitelerinde trafik kaybı yaşamnıyor. Bilhassa CCN’in en büyük rakipleri CoinDesk ve CoinTelegraph’ta da % 20’nin üstünde görüntülenme kaybı yaşanıyor.

CCN, kripto para sektörü dışındaki  sitelerin trafik verilerini de topladı. DailyMail şeklinde bazı popüler haber siteleri son güncellemeyle çöküşe geçerken Daily Miror’ın trafiği ise yükselişe geçmiş olduğu görülüyor.

Genel olarak, Borchgrevink, Google’ın, değişimler yapmadan ilkin son olarak güncellemenin bazı haber sitelerini iyi mi etkileyebileceğini açıklamamasına sitem etti.

Veda Mesajı Yayınladı

Borchgrevink, CCN okuyucularına, altı senelik gösterim hayatları esnasında sadık oldukları için teşekkür etti ve CCN’nin kapanmasına karşın öteki medya kurumlarının ayakta kalması için en iyi dileklerini dile getirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.