SON DAKİKA: Galatasaray Kendi Kripto Para Birimini Çıkartıyor

Türkiye’nin önde gelen spor kulüplerinden Galatasaray bu sabah saatlerinde yapmış olduğu resmi açıklamayla Socios.com ortaklığında kendi kripto para birimini geliştireceğini duyurdu.

Ortalama iki ay ilkin  kripto para çıkaracağını duyurduğumuz Galatasaray, Blockchain geliştirme şirketi Chiliz ile anlaşmaya vardı. Bu antak kalma kapsamında Galatasaray Türkiye’de kendi kripto para birimini çıkarmak için adım atan ilk spor kulübü oldu.

Galatasaray cephesinden meydana getirilen izahat şu şekilde:

Paris Saint-Germain, Juventus, West Ham United, AS Roma ve Atletico Madrid şeklinde Avrupa’nın önde gelen kulüplerinin de kullandığı Socios.com taraftarımıza “Yandaş Token’ı” olarak malum dijital varlıklara haiz olma seçeneği sunacak, kulübümüzle daha yoğun etkileşime girme ve daha yakın olma imkanı Türkiye’de bir ilk olacak. Taraftarımız, Socios.com vasıtasıyla yapılacak yandaş oylamalarına katılarak kulübümüzle ilgili kararlarda söz sahibi olma imkanı yakalayacak.

Basın açıklamasında yer edinen bilgilere gore Galatasaray Yandaş Token‘ın 2020’nin ilk çeyreğinde piyasaya sürülmesi planlanıyor. Galatarasay’ın web sitesinde bu yandaş token’ına haiz olmanın internetten bir şey satın almak kadar kolay olacağı bilgisi yer ediniyor. Söz mevzusu kripto paranın kullanıma sunulmasıyla beraber Galatasaray taraftarları hususi ve ender deneyimlerden, hususi hak ve imkanlardan yararlanma fırsatına haiz olacak.

Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Dorukhan Acar anlaşmaya ilişkin şu açıklamalarda bulunmuş oldu:

“Galatasaray olarak Socios.com projesine katılmaktan ve bu heyecanlı yolculuğa başlamaktan büyük sevinç duyuyoruz. Bu yeni iş birliği yandaş etkileşimi ve küresel yandaş kitlemize erişimimiz açısından bizim için yeni bir fırsatlar dünyası yaratacak olmakla beraber dijital dönüşüm stratejimizin de bir öteki mühim kilometre taşı olacak.”

Socios.com’un CEO’su ve kurucusu Alexandre Dreyfus ise şunları kaydetti:

Türkiye’nin dijital yatkınlığının yüksek bulunduğunu biliyoruz. Bu senenin başlarında gösterilen bir Statista raporuna* gore Türkiye, kriptopara birimleri dahil olmak suretiyle dijital inovasyonları ilk benimseyen ülkelerden biri. Ek olarak, Türkiye’deki futbol taraftarlarının da dünyanın en coşkulu taraftarları içinde bulunduğunu biliyoruz. Ürünümüz Türk halkının bu iki tutkusunu bir araya getiriyor. Türk futbol dünyasının devi Galatasaray’la iş ortaklığına giderek milyonlarca taraftarına Yandaş Tokenları sunmaktan mutluluk duymaktayız. Bu ortaklık, kriptopara birimlerini ve Chiliz’i tüm dünyadaki milyonlarca taraftarın kullanımına sunmak yönünde atılmış devasa bir adımı daha temsil etmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.