SON DAKİKA: Popüler Kripto Para Borsasından Açıklama: CEO’muz Kayıp Fonlara Erişemiyoruz!

Geride bıraktığımız hafta para çekme sorunlarıyla gündeme gelen Çin merkezli popüler kripto para borsası IDAX’ten bir fena haber daha geldi. Ortalama 1,2 milyon kullanıcısı bulunan popüler kripto para borsası, fazlaca kısa bir süre ilkin Çin Hükümeti’nin baskıları sonucunda Çin’deki faaliyetlerini sonlandırdığını açıklamıştı.

Soğuk Cüzdanlarla Firar etti

Aynı gün meydana getirilen açıklamada platformdaki para çekme sorunlarının biriken talep yoğunluğu sebebiyle yaşandığı ve bundan dolayı para çekme işlemlerinde gecikme yaşanabileceği kaydedilmişti. Şu anda ortaya atılan iddialar ise borsanın CEO’sunun borsanın soğuk cüzdanlarıyla kayıplara karıştığı yönünde.

Borsanın resmi blogu üstünden meydana getirilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

IDAX Global CEO’su bilinmeyen bir nedenden dolayı kayboldu ve IDAX Global çalışanları IDAX Global CEO’su ile temasa geçti. Bu süreçte tüm platform hizmetlerimizi kullanmaktan kaçınmanız önerilir. Bu yüzden, IDAX üstündeki kripto para bakiyelerinin donduruldu, soğuk cüzdan’a erişim kısıtlandı, bundan dolayı, para yatırma/çekme hizmeti sağlanamıyor.

Hakikaten de, bu haftanın başlarında IDAX’in CEO’sunun kaçtığı söylentileri medyaya yansımış, BlockLike bu hafta başlarında IDAX platformunun kurucusu Lei Guorong’un 22 Kasım’da tüm kullanıcı varlıklarını kaybettiğini bildirmişti. CoinGecko’da  ise IDAX borsasının kapatıldığına ve CEO’nun kullanıcılara ilişik fonları da bununla beraber götürdüğüne dair haberler yer ediniyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.