Sonny Singh: Ödeme aracı olarak BTC kullanılacak

Bitpay‘in operasyon müdürü Sonny Singh, Bitcoin’in gelecek birkaç yıl içinde daha çok ödeme yapmak için kullanılacak bulunduğunu deklare etti. Kripto paralar ile ödeme yapılabilmesinin önünde engel olmadığını sadece birçok sorun olmasından dolayı bu mevzuda şirketlerin ödeme yöntemi olarak Bitcoin’i hemen hemen kabul etmediğini deklare etti.

Bitcoin’in gerçek bir ödeme aracı olarak kullanılabilmesi adına bir süre daha beklenmesi icap ettiğini ve bunun sonucunda kripto paraların daha çok şirket ve satıcı tarafınca ödeme aracı olarak kullanılabilmesine olanak tanınacak bulunduğunu açıklayan Singh, insanların en fazla fiyat farkından korktuklarını ve anlık olarak uçuşa geçebilecek olan BTC fiyatından dolayı hem Bitcoin ile satış, hem Bitcoin ile alış yapmak konusuda çekinceli davrandıklarını deklare etti.

Gelecekte gelişecek

Gelecek yıllarda kripto paralara ödeme şekillerinde ve ödeme yapılabilecek noktalarda daha çok artış olacak bulunduğunu belirten Singh, bugün itibari ile milyarlarca dolarlık ödemelerin Bitcoin ile yapılabildiğini, bunun ise kafi olmadığını deklare etti. Singh’in açıklamaları kısa süre içinde binlerce kripto para yatırımcısı tarafınca ”bekliyoruz” yorumu ile takip edildi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.