Söylenti: Justin Sun Poloniex’i Satın Alarak Borsaya Özel Bir Kripto Para Piyasaya Sürecek

Tron’un kurucusu ve CEO’su Justin Sun’ın ABD merkezli Poloniex borsasını satın almayı planlayan bir yatırım grubunun lideri olduğuna dair söylentiler ortaya atılmaya başlandı. Eğer söz mevzusu iddialar gerçekleşirse muhtemelen Justin Sun borsayı tokenize ederek yeni bir kritpo para birimiyle karşımıza çıkabilir.

Circle desteğini yitirdi

ABD kripto para borsası Poloniex belirsiz bir gelecekle karşı karşıya. Bilhassa Binance’in geniş kitlelerce kabul görmesinin arkasından büyük bir kullanıcı ve gelir kaybı yaşayan Poloniex son olarak Circle desteğini de yitirdi. 2018 yılının başlarında milyonlarca dolarlık değerlenmeyle popüler kripto para borsasını satın alan Circle’ın geri adım atmasıyla Poloniex tekrardan Polo Digital Assets çatısı altında faaliyetlerine devam edecek.

Bununla beraber, söylentiler Poloniex’in faaliyetlerini temelden değiştirebilir. Görünüşe bakılırsa Justin Sun, Poloniex’i satın almak istiyor. Ortaya atılan iddialara bakılırsa Sun, ABD merkezli kripto para borsasını satın almak isteyen bir takım Asyalı yatırımcıya öncülük edecek.

Poloniex kendi kripto parasını çıkarır mı?

Öyleyse, Sun Poloniex’i satın aldı diyelim, peki sonrasında ne olacak? Kripto para uzmanı Dovey Wan’a bakılırsa, satın alım gerçekleşirse Poloniex’ten platform token’ı bekleyebileceğimiz kati fakat kati görünüyor. Ne de olsa, Sun bir şirketi satın aldıktan sonrasında onu tokenize etmeyi oldukca seviyor. BitTorrent Token (BTT) bu durumun başlıca bir örneğidir.

İlginizi çekebilir:

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegramkanalımıza katılın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.