Stellar Bombayı Patlattı 55 Milyar Token Yaktı: XLM Fiyatı %25’i Aşkın Değer Kazandı

Son yılların en fena performans gösteren popüler kripto paralarından kabul edilen XLM bugün sabah saatlerinde Stellar Geliştirme Vakfı’nın (SDF), yapmış olduğu duyuruyla yükselişe geçti.  Stellar Geliştirme Vakfı (SDF) ağ geliştirmesi için ayırdığı 55 milyarın üstünde Stellar Lumens (XLM)  token’ı yaktığını deklare etti.

55 Milyar XLM Token Yakıldı

Stellar Geliştirme Vakfı (SDF) cephesinden, 4 Kasım’da Medium platformundan meydana getirilen açıklamada Stellar ağının etkinliğinin arttırılması için token arzının azaltıldığı duyuruldu. Stellar Geliştirme Vakfı (SDF) böylece airdrop ve ortaklık programları için ayırdığı 85 milyar token’ın 55 milyarından fazlasını yaktı.

Duyuruyla beraber XLM kayda kıymet bir yükseliş yaşayarak 0,085 dolara kadar terfi etti. Yakılan 55 milyarı aşkın XLM token’ın kıymeti ise 4,7 milyar dolara yakın.  Söz mevzusu gelişmeyle XLM %25’i aşkın kıymet kazanmıştır. Medium gönderisindeki verilere gore şu anda dolaşımda ortalama 50 milyar XLM bulunuyor.

Stellar Geliştirme Vakfı (SDF) cephesinden meydana getirilen açıklamaya gore kalan 1.02 milyar dolar tutarındaki 12 milyar XLM, ağın geliştirilmesi için kullanılacak. Şirket çalışan sayısını ise yıl sonuna kadar 2 katına çıkaracağını duyurdu.

Dünün Öne Çıkan Gelişimleri:

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.